ثبت امتیاز

وان درلاین: اگر کت و شلوار پوشیده بودم این اتفاق نمی افتاد،

پیام رئیس کمیسیون اروپا /  ریشه ماجرای رسوایی مبل در تبعیض جنسیتی است.

نه نقل از روزنامه شرق، خانم وان درلاین در سخنرانی روز دوشنبه خود در پارلمان اروپا گفت: دلیل تفاوت در آن میزبانی را نمی دانم و نمی فهمم چرا باید مدل میزبانی از من با آقای میشل فرق داشته باشد. من نخستین زنی هستم که رئیس کمیسیون اروپا شده ام. در  ادامه پیام رئیس کمیسیون اروپا میبینیم که او اذعان داشته انتظار داشتم در حد این عنوان در برنامه ملاقات با اردوغان با من رفتار شود، اما ظاهرا چون زن هستم، چون کت و شلوار نپوشیده و کراوات نبسته بودم، روی مبل نشستم و خارج از کادر عکس ها قرار گرفتم؛ انگار آنجا نبودم.

چندی پیش در در دیدار نمایندگان اروپا با اردوغان اتفاقی افتاد که از آن با عنوان گاف ترکیه و رسوایی مبل یاد می شود. به طوری که در این مراسم به جای صندلی برای خانم  وان درلاین یک مبل خارج از کادر دوربین ها در حاشیه نشست اردوغان با آقای میشل ( نماینده اروپا)  قرار داده شد.

به نظر می رسد این اقدام تشریفات ترکیه نوعی رفتار دیپلماتیک بوده و به ترتیبی به تنش های ایجاد شده بین ترکیه و اتحادیه اروپا باز می گردد. بایستی خاطر نشان کرد که چندی پیش رجب طیب اردوغان با خروج از کنوانسیون مقابله با خشونت علیه زنان پیامی واضح به استانداردهای حقوق بشری اتحادیه اروپا داد. بر این اساس، عده ای این رفتار ترکیه را در ارتباط با این موضوع تحلیل می کنند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.