سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به ایران


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /home/iturkcen/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/iturkcen/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3
ثبت امتیاز

 ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان طی سفری فردا وارد تهران خواهد شد.

روابط منطقه ای ایران و جمهوری آذربایجان: وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در سفر منطقه ای خود برای دیدار با ریس کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی فردا وارد تهران خواهد شد.

این سفر از ابعاد امنیتی و نظامی برخوردار بود و از لحاظ اهمیت بسیار بالا ارزیابی می گردد. یک روز پس از سفر وزیر مسکن، راه و شهرسازی ایران به باکو جهت توسعه زیرساخت های ارتباطی، اکنون ذاکر حسن اوف در سطح بالاترین مقام نظامی وارد تهران می شود.

سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به ایران

ایران و جمهوری آذربایجان پس از جنگ قره باغ با تنش های مواجهه بودن و حتی در برخی از موارد این رفتارها خصمانه گشته بود.

 در راستای توسعه روابط منطقه ای ایران و آذربایجان ،دولت جدید ایران اهمیت زیادی برای توسعه روابط خود با باکو قائل است.به نظر می رسد این سفر باعث رفع سو تفاهم های دو کشور گردیده و حتی می تواند زمینه ساز همکاری های نظامی و امنیتی را برای هر دو کشور به ارمغان آورد.

ایران همواره از حضور نظامیان و عوامل امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در کشور جمهوری آذربایجان ابراز نگرانی کرده و باکو نیز در صدد آن است تا این رخداد را برای ایران کم اهمیت و در چارچوب حاکمیت ملی خود تعریف کند که مانع از هرگونه اقدام ضد امنیت ملی علیه ایران می گردد و روابط منطقه ای ایران و جمهوری آذربایجان را بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.