سلاح جدید ناتو برای مقابله با تانک های روسی

ثبت امتیاز

ناتو سلاح جدید ضد تانک  در اختیار اعضای خود در منطقه شرق اروپا و اوکراین جهت مقابله با تهدیدات نظامی روسیه قرار داد.

سلاح ضد تانک ناتو:افزایش تنش های بین ناتو و روسیه بر سر موضوع پیوستن اوکراین به این اتحادیه تا سطح مقابله نظامی و تحرکات امنیتی افزایش یافته است. روسیه بارها اعلام کرده است که مانع از پیوستن اوکراین به پیمان آتلانتیک شمالی خواهد شد و این موضوع جز امنیت ملی این کشور به شمار می رود.

سلاح جدید ناتو

در همین راستا، با اصرار طرف های غربی به خصوص آمریکا برای پیوستن اوکراین این اختلاف به آرایش نظامی طرفین در مرزهای اوکراین رسیده است. روسیه با انتقال هزاران سرباز خود به مرزهای اوکراین و استقرار واحدهای نظامی توپخانه و تانک ها آماده اشتغال این کشور در صورت عدم عقب نشینی غرب است.

در همین حال، به نقل از خبرگزاری رویترز، بریتانیا سلاح جدید ضد تانک را در اختیار ناتو و نیروهای مسلح اوکراین قرار داده است تا در صورت اقدام به اشغال از سوی روسیه برای مقابله با تانک های روسی مورد بهره برداری قرار گیرد.

این سلاح ضد تانک ناتو از قابلیت های چون؛ امکان حمل سریع توسط افراد، دارای سیستم نشانه گیری لیزری، دقت در شناسایی و اصابت به هدف و با بهره گیری از سر جنگی نفوذی ضد زره از جمله مخرب ترین سلاح های ضد تانک در جهان به شمار می رود.

ناتو با قرار دادن این سلاح در اختیار اوکراین قصد دارد در صورت حمله روسیه به این کشور، تانک های آنها را متوقف و مانع از اشتغال سرزمینی گردد.

همچنین ببینید

امنیت ایران و ترکیه

درنگ در دغدغه‌های مشترک و رایزنی تلفنی وزرای کشور ایران و ترکیه

پس از دوره ای طولانی از ثبات و نبود عملیات های تروریستی در ایران و …