ثبت امتیاز

تورم ترکیه – مسئولین اقتصادی دولت ترکیه برای مقابله با افزایش قیمت ها از تشکیل یک تیم ضد تورم خبر دادند.

به نقل از خبرگزاری دولتی ترکیه، تیمی متشکل از اعضای اقتصادی به منظور مقابله با افزایش قیمت ها و جلوگیری از دلالی در وزارت اقتصاد این کشور تشکیل شده است.هدف این تیم جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت ها و مبارزه با دلالی عنوان شده است. برای این منظور نرم افزاری تهیه شده است تا شهروندان ترکیه ای بتوانند علاوه بر آگاهی از قیمت ها، گزارش های تخلف را به مراکز نظارتی ارسال کنند.

پس از کاهش ارزش لیر شاهد افزایش تورم ترکیه هستیم که فشار بسیار زیادی را از لحاظ تامین ملزومات معیشتی بر شهروندان این کشور تحمیل کرد.یکی از مهمترین استراتژی های دولت عدالت و توسعه، حفظ تراز تجاری و افزایش قدرت صادرات است. به همین دلیل دولت ترکیه با هرگونه افزایش نرخ بهره بانکی مخالفت کرده و عمدتا سعی دارد تا روند رشد اقتصادی را بر پایه تولید و صادرات حفظ کند.

در کنار این موضوع دولت ترکیه به منظور افزایش قدرت خرید و مقابله با تورم ترکیه، پایه حقوقی را در کشور افزایش داده است که این عمل باعث شده تا فشار تورمی مضاعفی بر شهروندان ترکیه وارد گردد.لذا، ترکیه سعی دارد تا با افزایش کنترل اقتصادی از هرگونه تورم ناشی از احتکار و دلالی در کشور جلوگیری کرده در عین حال بتواند اجناس را با قیمت مصوب در اختیار شهروندان قرار دهد.

پست های مرتبط

One thought on “تشکیل تیم مقابله با تورم در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.