رویکرد بی‌طرفی ترکیه در جنگ اوکراین و روسیه


Warning: Undefined array key "tie_hide_meta" in /home/iturkcen/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/iturkcen/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3
ثبت امتیاز

رویکرد ترکیه در جنگ اوکراین/ رجب طیب اردوغان اعلام کرد که کشورش در جنگ اوکراین بی طرف بوده و در عین حال با هر دو کشور روابط دیپلماتیک خود را حفظ می کند.
رئیس جمهور ترکیه در آخرین موضع گیری از تداوم جنگ در اوکراین ابراز نگرانی کرد و اعلام کرد که جنگ در این منطقه تبعات جبران ناپذیری برای جهان به همراه دارد.

از طرفی دیگر، در شرح رویکرد ترکیه در جنگ اوکراین ،وی بیان کرد که ترکیه روابط دیپلماتیک خود را با روسیه و اوکراین حفظ کرده است و در این بین رویکرد بی طرفی را دارد.

ترکیه پیش از این دستور اعمال محدودیت را در تردد کشتی های نظامی اعمال کرده است و هر دو تنگه استراتژیک بسفر و داردانل را به روی نیروهای نظامی بسته است.

با تمام این وجود، این کشور یکی از اعضای مهم ناتو بشمار رفته و به عنوان قدرت نظامی در دریای سیاه همواره به عنوان یک تهدید بالقوه برای روسیه محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.