ثبت امتیاز

 شب گذشته طی حملات راکتی، نیروهای ارتش ترکیه زیر آتش گرفته شدند.

iturkcenter.com

 حملات علیه ارتش ترکیه / این حمله از چندمین حملات علیه ارتش ترکیه از زمان حضور آنان در شمال عراق است. ارتش ترکیه با هدف مقابله با گروه های تروریستی پ.ک.ک طی عملیات نظامی وارد خاک عراق شده و منطقه شمال این کشور و در نزدیکی اربیل حضور دارند.

حملات علیه ارتش ترکیه

این نیروها که پیش از این طی عملیات فرات برای پاکسازی گروه های جدایی طلب کرد وارد خاک عراق شدند. اکنون با گذشت سال ها از این حضور نظامی در شمال حملات علیه ارتش ترکیه در این منطقه شدت گرفته است. حمایت های ترکیه از مخالفان اسد در سوریه باعث شده تا بخشی از گروه های طرفدار حاکمیت سوریه اکنون در تقابل با ترکیه در این منطقه ظاهر شوند.

 از طرفی دیگر، برخی از تحرکات ترکیه در منطقه به خصوص حمایت از نیروهای افراطی نیز زمینه ساز اقدامات نظامی علیه ترکیه نیز شده است. گروه تروریستی پ.ک.ک در تلاش است تا از طریق اقدامات نظامی و جنبش های اجتماعی در داخل ترکیه این کشور را مجبور به اعطای امتیاز و شناسایی رسمی کند.

پیش از این نیز برخی از کشورهای حاضر در جنگ سوریه به خصوص روسیه از رویکرد ترکیه در منطقه انتقاد کردند و روسیه همواره نگران اقدامات ترکیه به منظور انتقال انرژی از منطقه خاورمیانه به غرب است. به نظر می رسد که روس ها به این سادگی و بدون اعمال هزنیه اجازه انتقال انرژی از خاورمیانه را به غرب بواسطه ترکیه نخواهند داد.

روسیه همواره از زمان جنگ سرد از پیوستن ترکیه به پیمان ناتو نگران بوده و این کشور در تلاش بود تا با مهار کردن ترکیه بر تنگه های حساس داردانل و بسفر تسلط یابد.

  روس ها همواره از حضور نظامیان ناتو در ترکیه ابراز نگرانی کردند و بارها نسبت به این موضوع از خود عکس العمل نشان داند. با تمام این وجود، مبادلات تجاری بین روسیه و ترکیه شاخص مهمی در احترام و حفظ تمامیت ارضی دو کشور محسوب می شود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.