ثبت امتیاز

اجرای رنان کوئن در نیویورک /  پیانیست مشهور و اصالتا ترکیه ای برای اجرای در خصوص کشته شدگان جنگ جهانی دوم در نیویورک اجرای برنامه خواهد داشت.

iturkcenter.com

هاکان چیلیک یکی از هنرمندان و منتقدان معروف ترکیه ای طی یک یاداشتی بیان داشت: “من قصد دارم این کنسرت و اجرای رنان کوئن در نیویورک را که برای ترکیه معنادار است، که قرن ها مردمی را که از درد فرار می کنند، در محل دنبال کنم. این اجرای رنان کوئن در نیویورک که در سالن کارنگی، یکی از معتبرترین سالن‌های ایالات متحده برگزار می‌شود، با عنوان «سرودهای آشویتس: ادای احترام به ویکتور اولمان و میشل اسائل» برگزار می‌شود”.

او در ادامه افزود: “اجازه دهید به شما بگویم که این پروژه چگونه به بلوغ رسیده است: به منظور آگاه سازی نسل های جوان از رویدادهای تاریخی، رویدادهایی با عنوان “آموزش و هنر” در شهرهای مختلف جهان برگزار می شود. کوئن فردی بسیار ارزشمند است که به عنوان یک محقق و هنرمند در این فعالیت ها سهیم است.

او پیانیست، سوپرانو و همچنین موسیقی درمانگر است. کوئن پیش از این با پیانوی خود در رویدادهایی با مضمون خاص به ویژه در ترکیه و آمریکا در مقابل تماشاگران حاضر شده بود و مورد تقدیر قرار گرفت”. کنسرت 20 آوریل نام های مهمی از جامعه هنری برجسته نیویورک را گرد هم می آورد. رهبران جامعه ترکیه ای آمریکا، رهبران جامعه یهودیان آمریکا و شخصیت های برجسته جهان سیاست، اقتصاد و فرهنگ به سالن کارنگی می آیند.

از جمله حامیان این دعوت، جایی که رنان کوئن با سازمان مرکز یادآوری و تحمل نسل کشی (HMTC) روی صحنه خواهد رفت، وزارت امور خارجه، مارتین الیاس، جو هالیو، فدراسیون سفاردی آمریکا، کنسولگری ترکیه هستند. ژنرال در نیویورک، جامعه یهودی ترکیه، ترکیش ایرلاینز و تاجر İzzet Garih نیز حضور دارد.

به نظر می رسد که حضور هنرمندان ترکیه ای در برنامه های مربوط به بازتولید کشتار یهودیان در راستایی تنش زدایی بین ترکیه و اسرائیل بوده و از این جهت، دولت ترکیه بدون توجه به سیاست های حمایتی از مردم مظلوم فلسطین در این رویداد نقشی پررنگ دارند.

روشن است که جامعه یهودی در تلاش است تا با بازتولید این مفهوم، جایگاه خود را در منطقه حساس خاورمیانه و دریایی مدیترانه حفظ و نهادهای لازم ایدئولوژیک را به کار گیرد. حمایت همه جانبه ترکیه از این گونه رویدادها نشان از همان سیاست های چند استانداردی در راستای تاکتیک های موقتی است. روشن است، سیاست ترکیه به منظور کسب منافع اقتصادی به خصوص حمایت های غربی به شدت در حال چرخش بوده و این سیاست ها نمودهای خود را در ابعاد مختلف از جمله فرهنگی به نمایش می گذارد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.