5/5 - (1 امتیاز)

مرال آکشنر رئیس حزب خوب ترکیه به سخنان وزیر خرانه داری و دارایی ترکیه واکنش نشان داد.

iturkcenter.com

آکشنر که واکنش تندی به سخنان نورالدین نباتی وزیر خزانه داری و دارایی نشان داد، و سیاست های اقتصادی دولت را بی اساس ارزیابی کرد. پیش از این نورالدین نباتی گفته بود: «برای اقتصاد صبور باش»، و در جواب آکشنر گفت: “مایه شرمساری است!…در ترکیه ای که فقر به کف خود رسیده، قصه ها گفته می شود، اما جایی نیست. برای آن قصه ها در مغازه ها.”

آکشنر که در حال بازدید از مغازه ها بود با اشاره به هدف خود از این برنامه ها گفت: “مشکل شما، وضعیت شما، زندگی شما چگونه است، وضعیت فرزندان شما چگونه است، پرورش دهندگان در چه وضعیتی هستند، وضعیت کشاورزان چگونه است. وضعیت مغازه دار چگونه است، جوان بیکار چه احساسی دارد، معلم بیکار چه احساسی دارد، خیلی وقت است صحبتی از بچه های ما و آینده آنان نشده است و تنها در فضای نا معلوم رها شده اند.به این مملکت فکر کنید، وضعیت و حقوق بازنشستگانی که نمی توانند برای نوه خود شکلات بخرند، بسیار اسفبار است.”

 

حزب خوب یکی از احزاب مخالف و رقیب عدالت توسعه در ترکیه است. این حزب در تلاش است تا با بهره گیری از فضای تورم فزاینده در ترکیه بتواند جایگاه مهمی را در کانون سیاست این کشور به خود اختصاص بدهد.

مرال آکشنر یکی از افرادی است که در حال رایزنی برای شرکت در انتخابات 2023 ترکیه هست. وی سعی دارد که یک نگاه جدید از ابعاد اقتصادی و فرهنگی به خصوص توسعه اجتماعی و اقتصادی را به عنوان الگوی اصلی در دستور کار خود در آینده ترکیه قرار دهد. سیاستی که عمدتا بر پایه اقتصاد آزاد، توسعه انسانی و گسترش حقوق زنان استوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.