ثبت امتیاز

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که روسای جمهور ترکیه و روسیه طی دیدار در آستانه شاید درباره مذاکرات میان روسیه و کشورهای غربی رایزنی کنند.

مذاکرات روسیه و غرب

به گزارش خبرگزاری آناتولی، دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در گفت‌وگو با خبرنگاران در مسکو اعلام کرد که رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ترکیه و روسیه طی دیدار در آستانه شاید درباره مذاکرات روسیه و غرب رایزنی کنند. این دو قرار است در ششمین نشست کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا در آستانه شرکت کنند.

مذاکرات روسیه و غرب

شایان ذکر است ششمین نشست کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (CICA) طی روزهای 12-13 اکتبر در پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود.

پسکوف با بیان اینکه اطلاعات دقیقی درباره احتمال میزبانی ترکیه از مذاکرات روسیه و غرب در دست نیست، گفت: قبل از بحث از احتمال برگزاری این قبیل مذاکرات، باید هدف و نتیجه این دیدار را بررسی کرده و سپس تصمیم گرفت.

به نظر می رسد با شتاب گرفتن روند تحولات در نبرد اوکراین، دو طرف با اتخاذ واقع بینانه تری به تعقیب منافع مشترک خود بپردازند. چرا که در این مرحله از جنگ و افزایش فشار افکار عمومی به پوتین و مردانش در کرملین و وزارت دفاع، احتمال میانجیگری موفق ترکیه بین مسکو و واشنگتن و حتی بروکسل بس بعید می نماید.

همچنین مذاکره در خصوص تامین انرژی ترکیه در زمستان سخت پیش رو و اقتصاد و به خصوص بخش صنعت وامانده از بحران قیمت ها و انرژی ترکیه می تواند از دستور مذاکرات دو رهبر پس زده شده از سوی غرب باشد. مساله احتمابی دیگر نیز مي تواند به پرونده سوریه و اسکان پناهجویان غیرمتعارف در نوار مرزی سوریه با ترکیه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.