ثبت امتیاز

رجب طیب اردوغان در گفت و گو تلفنی با همتای اوکراینی خود بیان داشت که ترکیه آماده ارائه پیشنهادات و همکاری به منظور پایان جنگ اوکراین از طریق مذاکره و روش دیپلماتیک است.

تماس اردوغان با هدف پایان جنگ اوکراین

بر اساس گزارش روزنامه دیلی صباح ترکیه، رئیس جمهور ترکیه در گفت و گو با زلنسکی رئیس جمهور اوکراین بر ضرورت پیگیری های دیپلماتیک حل مسئله جنگ با روسیه تاکید کرد.در ادامه این گفت و گو نیز هر دو رئیس جمهور به بررسی آخرین وضعیت جنگی در جهان و اوکراین پرداختند.

پایان جنگ اوکراین

همین طور رجب طیب اردوغان از پیام رئیس جمهور اوکراین بابت انفجار معدن در این کشور که باعث کشته شدن 46 نفر شده بود، تشکر و قدردانی کرد.

کشور ترکیه از زمان شکل گیری جنگ میان روسیه و اوکراین همواره دارای نقشی فعال برای پایان دادن به آن بوده است. این کشور سعی داشت تا به عنوان یک بستر مهم برای مبادله اطلاعات و مذاکره در این میان نقش ایفا کرده و طی این روند نیز بارها نشست های در ترکیه با هدف پایان جنگ اوکراین صورت پذیرفته بود.

با این حال ترکیه یکی از کشورهای است که طی آغاز جنگ در دریای سیاه دچار تضرر شده است و این روند در قالب افزایش بالای قیمت انرژِی همین طور تورم سرسام آور در این کشور ظاهر شده است.

از طرفی دیگر، ترکیه به عنوان یک بستر مهم در آزاد سازی محصولات اوکراینی به خصوص حبوبات در جهان عمل کرده بود و این اقدام ترکیه نقشی بسیار مهم در کنترل افزایش گرسنگی در جهان به همراه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.