5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش خبرگزاری ترند، وزرای دفاع ترکیه و آذربایجان درباره مسائل دفاعی و امنیتی از جمله همکاری‌های آموزشی نظامی و صنایع دفاعی دیدار کردند.

دیدار وزرای دفاع ترکیه و آذربایجان

به گزارش خبرگزاری ترند، خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه با ژنرال ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع آذربایجان در استانبول دیدار و گفتگو کرد. 

دیدار وزرای دفاع ترکیه و آذربایجان

در دیدار وزرای دفاع ترکیه و آذربایجان که پس از افتتاحیه نمایشگاه صنایع دفاعی و هواوفضا (SAHA Expo) انجام شد، درباره مسائل دفاعی و امنیتی دوجانبه و منطقه‌ای از جمله همکاری‌های آموزشی نظامی و صنایع دفاعی تبادل نظر صورت گرفت. آکار تاکید کرد: دوستی و برادری دو کشور با شعار “یک ملت، دو دولت” در بالاترین سطح ادامه دارد.

در ادامه ی دیدار وزرای دفاع ترکیه و آذربایجان ،آکار با اشاره به اینکه ارمنستان باید اقدامات تحریک آمیز خود را کنار بگذارد و بر مذاکرات صلح و همکاری در چارچوب آشتی با آذربایجان متمرکز شود، گفت: ترکیه همانند امروز با برادران آذربایجانی خود یک مشت و یک صدا خواهد بود. ژنرال آتیلا گولان، فرمانده نیروی هوایی ارتش ترکیه نیز در این دیدار حضور داشت.

از زمان جنگ ۴۴ روزه تا به امروز روابط صنایع دفاعی آنکارا و باکو وارد دور جدیدی شده است و انتظار می رود سطح این روابط نه تنها کاهش نیابد، بلکه افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.