5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش خبرگزاری آناتولی، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ضمن ابراز خرسندی از همکاری ترکیه و سوئد از سفر قریب الوقوع به این کشور برای دیدار با رئیس‌جمهور اردوغان خبر داد.

سفر استولتنبرگ به ترکیه

به گزارش خبرگزاری آناتولی، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در نشست خبری پس از دیدار با نیکولای سیوکا، نخست وزیر رومانی در مقر این سازمان در بروکسل شرکت کرد. وی در پاسخ به سوال روند عضویت سوئد و فنلاند گفت: از همکاری سوئد و ترکیه برای اجرای این تفاهم نامه مشترک استقبال می‌کنم.

سفر استولتنبرگ به ترکیه

استولتنبرگ ضمن اشاره به دیدار قریب‌الوقوع اولف کریسترسون نخست وزیر سوئد با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، اظهاراتی داشت مبنی بر اینکه به زودی شاهد سفر استولتنبرگ به ترکیه برای دیدار او با اردوغان خواهیم بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اطمینان داریم که عضویت سوئد و فنلاند در پارلمان 30 کشور عضو تصویب خواهد شد. دبیرکل ناتو در پاسخ به گمانه‌زنی‌ها درباره مدت زمان جنگ در اوکراین، گفت: هر چقدر هم طول بکشد آماده حمایت از اوکراین هستیم.

شایان ذکر است به دلیل حضور سرکردگان تروریست های پ ک ک در کشورهای حوزه اسکاندیناوی و تمایل آنها برای عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی و البته علاقه ایالات متحده به افزایش مرز تماس ناتو با فدراسیون روسیه و در فضای ملتهب پس از جنگ اوکراین، ترکیه شروطی را پذیرش عضویت سوئد و فنلاند در این پیمان طرح کرده است که به نظر می رسد مورد پذیرش دو کشور مزبور قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.