5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش خبرگذاری آر تی :

رئیس جمهور روسیه گفت: تا زمانی که سلاح هسته‌ای وجود دارد، همواره خطر استفاده از آن نیز وجود خواهد داشت.

حمله هسته ای به اوکراین

ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) طی سخنانی در نشست سالانه باشگاه گفت‌وگوی بین‌المللی والدی، درباره جنگ اوکراین و حمله هسته ای به اوکراین نیز گفت: ما نیازی به حمله هسته ای به اوکراین نداریم، این نه معنای سیاسی دارد و نه نظامی. تا زمانی که سلاح هسته‌ای وجود دارد، همواره خطر استفاده از آن نیز وجود خواهد داشت.

حمله هسته ای به اوکراین

او گفت: تلاش کشورهای غربی برای تحت فشار قرار دادن کشورهای بی طرف و دوست، (شرکت کنندگان جامعه بین‌المللی) بی نتیجه بوده است. غرب در تلاش است روسیه را به عنوان یک کشور وحشتناک نشان دهد.

پوتین با بیان اینکه انسانیت بر اساس احترام به دیدگاه‌ها و هویت‌های مختلف بنا شده است، گفت: تعامل بلندمدت در دنیای چندقطبی می‌تواند بر اساس چنین اصلی باشد. باید تغییر ساختار شورای امنیت سازمان ملل متحد، به شکلی که بتواند کثرت‌گرایی جهانی را بازتاب دهد، ارزیابی شود.

وی همچنین افزود: غرب با استفاده از دلار به عنوان سلاح، ایده سیستم ذخیره ارزی را بی اعتبار کرده است. انتقال به پول ملی در پرداخت‌ها تسریع خواهد شد و این اجتناب ناپذیر است.

پوتین با تأکید بر اینکه تجارت با ارزهای ملی به قدرت اقتصادی کشورهای صادرکننده این ارزها نیز بستگی دارد، گفت: این گونه پرداخت‌ها قطعا غالب خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.