5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش خبرگذاری تی آر تی :

 رجب طیب اردوغان گفت: این یک واقعیت است که ترکیه، که مبارزاتش برای استقلال یک قرن پیش الهام بخش مردمان تحت ستم بود، امروز نیز الگوی همگان است.

سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه

به گزارش خبرگزاری تی آر تی، رجب طیب اردوغان،(رئیس جمهور ترکیه) در پیامی نود و نهمین سالگرد ( 2۹ اکتبر)؛ سالروز تاسیس جمهوری ترکیه را تبریک گفته و تاکید کرد: ترکیه را به کشوری تبدیل کرده‌ایم،که دموکراسی آن مثال‌زدنی و اقتصاد آن چشمگیر است، دیپلماسی‌اش با علاقه دنبال می‌شود و برادری خود را قویا حفظ می‌کند.

سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه

اردوغان با اشاره به تلاش‌های ترکیه برای برقراری صلح و ثبات در منطقه اذعان داشت: از پایان دادن به فاجعه انسانی در سوریه تا حل بحران روسیه و اوکراین به دنبال تشکیل کمربند صلح و رفاه در محیط اطراف خود هستیم.

اردوغان تصریح کرد: علی‌رغم همه بی‌عدالتی‌هایی که در حق‌مان روا داشته‌اند، پایه‌های چشم‌انداز 2053 و 2071 خود را بنا نهادیم. مصمم به ساختن قرن ترکیه هستیم.

رئيس‌جمهور اردوغان در ادامه ی مراسم سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: این یک واقعیت است که ترکیه، که مبارزاتش برای استقلال یک قرن پیش الهام بخش مردمان تحت ستم بود، امروز نیز الگوی همگان است.

تلاش‌های ما برای برقراری صلح، ثبات و عدالت در زمان افزایش عدم اطمینان جهانی مورد قدردانی همه بخش‌ها قرار دارد. از پایان دادن به فاجعه انسانی در سوریه تا حل و فصل بحران روسیه و اوکراین، ما با سیاست خارجی کارآفرینانه و بشردوستانه خود سعی در ایجاد کمربند صلح و رفاه در اطراف خود داریم.

اردوغان، یاد غازی مصطفی کمال آتاترک، بنیانگذار جمهوری ترکیه، را گرامی‌داشته و گفت: برای نمایندگان میهن پرست مجلس کبیر ملت ترکیه، قهرمانانی که تاج پیروزی را در جنگ استقلال به ارمغان آوردند، شهدای عزیزمان آرزوی رحمت دارم و یاد جانبازانمان را گرامی می‌دارم.

اردوغان با اشاره به تلاش‌ها برای ارتقای ترکیه به سطح تمدن‌های معاصر، اذعان داشت: با انقلاب‌های دموکراسی و توسعه‌ای که در 20 سال گذشته انجام دادیم، نه تنها موانع پیش روی اراده ملی، بلکه دیوارهای قطور بین جمهوریت را نیز از بین بردیم.

در این مراسم سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه ، اردوغان با اشاره به کشف ذخایر گازی در دریای سیاه، گفت: گاز طبیعی که در دریای سیاه کشف کردیم و شبانه روز برای آوردن آن به خانه‌هایمان تلاش می‌کنیم، افق‌های جدیدی در زمینه انرژی به روی ما گشوده است.

اردوغان از پیشرفت‌های ترکیه در عرصه صنایع دفاعی تمجید کرده و تاکید کرد: به ظرفیتی رسیده‌ایم که محصولات خود را در حوزه صنایع دفاعی طراحی، توسعه، تولید و صادر می‌کنیم. ما در هر زمینه‌ای از کشاورزی گرفته تا گردشگری، از حمل‌ونقل تا آموزش و بهداشت رقابت کرده و مدام سطح موفقیت را بالا می‌بریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.