5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش ایلنا، معاون شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل ایران اعلام کرد جمهوری آذربایجان تمایلی به تامین مالی پروژه راه‌آهن رشت-آستارا را ندارد.

روند اجرایی راه آهن کریدور نوستراک

به گزارش ایلنا، عباس خطیبی، معاون شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل ایران اظهار داشت: راه آهن کریدور نوستراک (راه آهن رشت-آستارا ) از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور و آخرین حلقه مفقوده کریدور نوستراک (شمال-جنوب) است.

راه آهن کریدور نوستراک

به گزارش خبرگزاری «ایلنا» وی درباره روند اجرای این پروژه همچنین گفت: پیش از مذاکره با روس‌ها برای تامین منابع مالی، مذاکرات با آذربایجان در این‌باره ادامه داشت و طرف آذری اعلام کرد که تمایلی برای ورود به این پروژه‌ را ندارد.

معاون شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل افزود: اخیرا جلساتی با مسئولان روسیه داشتیم که در این جلسه هم بر علاقه‌مندی خود برای تامین مالی پروژه راه‌آهن رشت- آستارا تاکید کردند.

خطیبی درباره سهام و میزان بودجه برای پروژه راه آهن کریدور نوستراک نیز اظهار داشت: این بحث که دو طرف چه سهمی در تامین منابع داشته‌ باشند، مطرح نیست. برآوردهای انجام شده برای منابع مورد نیاز این پروژه به غیر از احتساب هزینه‌های تملک اراضی، 800 میلیون یورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.