دیدار اوکتای و علی اف در باکو

ثبت امتیاز

به گزارش خبرگزاری تی آر تی:

فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه، با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان، دیدار و گفتگو کرد.

دیدار اوکتای و علی اف در باکو

بنابراین گزارش، فواد اوکتای (معاون رئیس جمهور ترکیه) با الهام علی‌اف (رئیس جمهور آذربایجان) دیدار و گفتگو کرد. در دیدار اوکتای و علی اف در نشستی در کاخ زاگولبا در باکو، روابط دو کشور در تمامی زمینه ها به ویژه اقتصاد که در سطح بالایی است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدار اوکتای و علی اف

پس از دیدار اوکتای و علی اف ، اوکتای به همراه علی احمد اف (معاون نخست وزیر آذربایجان) و هیئت همراه، بر مزار حیدر علی‌اف (رهبر ملی آذربایجان) تاج گل نهاد. اوکتای از قبرستان‌ شهدای ترک و آذربایجان نیز دیدن کرد، بر آرامگاه شهدا گل میخک گذاشته و دعا کرد.

اوکتای پس از گذاشتن تاج گل در بنای یادبود شهدا، در دفتر یادبود چنین نوشت: شهدای عزیز که جان خود را ​​فدای وطن کردید، با عزم و اراده‌ای که یک قرن پیش برای استقلال آذربایجان نشان دادید، بر قلب جهان ترک، حک شده و امیدی برای آینده آن شدید.

مبارزات مقدس شما راهنمای هزاران قهرمانی است که امروز برای رفاه و آرامش سرزمین کهن آذربایجان می‌جنگند. امانت شما در دستان امن است. بسیار خوشحالیم که در صد و چهارمین سالگرد آزادی باکو در حضور معنوی شما هستیم.

من بار دیگر عشق، احساس برادری و محبت جمهوری ترکیه و ملت ترکیه را به شما تقدیم می‌کنم. برادری ترکیه و آذربایجان که مظهر شعار یک ملت و دو دولت است تا ابد به حیات خود ادامه خواهد داد. روحتان شاد.

همچنین ببینید

مذاکرات آستانه

برگزاری نوزدهمین دور نشست آستانه

هیئت‌های ترکیه، روسیه و ایران به همراه نمایندگان سازمان ملل متحد، اردن و عراق و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.