5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش خبرگزاری آناتولی،  اداره پلیس استانبول طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دستور اجرای حمله تروریستی در استانبول ، در خیابان استقلال از مرکز گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د/ی.پ.گ در شهر کوبانی سوریه صادر شده است.

حمله تروریستی در استانبول

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اداره پلیس استانبول با انتشار اطلاعیه درباره انفجار تروریستی دیروز در خیابان استقلال این شهر، اعلام کرد: مظنون به بمب‌گذاری در خیابان استقلال دستور اجرای این عملیات تروریستی را از مرکز گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د/ی.پ.گ در شهر کوبانی سوریه دریافت کرده است.

حمله تروریستی در استانبول

در اطلاعیه پلیس استانبول با بیان اینکه در پی حمله تروریستی در استانبول در منطقه بی‌اوغلو، تصاویر ضبط شده توسط 1200 دوربین مدار بسته موجود در مسیر تردد بمب‌گذار زن از سوی نیروهای امنیتی بررسی شده است، آمده است: با اجرای عملیات به 21 آدرس مختلف، 46 مظنون دستگیر شدند.

اداره پلیس استانبول هویت مظنون اصلی به بمب‌گذاری در خیابان استقلال در میدان تاکسیم را «احلام البشیر» زنی تبعه سوریه اعلام کرده است. همچنین اذعان شده است که بمب‌گذار خیابان استقلال در بازجویی توسط پلیس، اقرار کرده که توسط گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د/ی.پ.گ به عنوان عنصر اطلاعاتی آموزش دیده و از راه‌های غیرقانونی از عفرین سوریه وارد ترکیه شده است.

بازجویی از فرد دستگیر شده در اداره پلیس استانبول ادامه دارد. به نظر می رسد هدف این حمله تروریستی در استانبول ، تلفات انسانی بیشتر با ده ها کشته و زخمی بوده باشد، اما تروریست ها موفق به انجام کامل نقشه نشده اند و بخت با شهروندان استانبول یار بوده است. 

همچنین اینکه یک زن سوری مرتکب این عمل شنیع شده است می تواند بازار گمانه زنی ها و موضعگیری ها له و علیه مهاجرت در ترکیه را در شرایط پیش از انتخابات سرنوشت ساز پیشرو دگرگون سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.