اولین گمانه زنی ها از تلفات زلزله اخیر ترکیه

5/5 - (2 امتیاز)

به گزارش مرکز مدیریت وضعیت اضطراری ترکیه، زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر شهر دوزجه در غرب ترکیه را لرزاند. تاکنون در زمین‌لرزه ۵.۹ ریشتری منطقه گول‌یاکا شهر دوزجه، خوشبختانه فوتی ثبت نشده است، اما ۴۶ مصدوم شناسایی شده است،

بررسی تعداد تلفات این زلزله در ترکیه

ترکیه کشوری زلزله خیز است و زلزله در ترکیه به خصوص در آنات لی غربی و تراس سابقه تاریخی دارد. صبح امروز، مرکز مدیریت وضعیت اضطراری ترکیه (آفاد) اعلام کرد: در ساعت 04:0به وقت محلی، زلزله‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر شهر دوزجه در غرب ترکیه را تکان داد. 

زلزله در ترکیه

این زمین‌لرزه در منطقه گول‌یاکا در عمق 6.81 کیلومتری زمین رخ داد. این زمین‌‌لرزه در استانبول، بورسا و آنکارا احساس شد.

ارزیابی‌های انجام شده توسط تیم‌های امدادی آفاد و هلال احمر در مناطق زلزله‌زده دوزجه، آنکارا، استانبول، بورسا، بولو، سقاریه، زونگولداک، کوجاايلی ادامه دارد. در مجموع ۹۶ پس‌لرزه پس از زلزله 5.9 ریشتری منطقه گول‌یاکا رخ داده که بزرگترین آنها 4.3 بود.

وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد که در این زلزله در ترکیه مجموعا 46 مصدوم شناسایی شده که 37 نفر آنها در دوزجه، یک نفر در استانبول، 6 نفر در زونگولداک، یک نفر در سقاریه و یک نفر در بولو است.

به دلیل آسیب دیدگی خطوط انتقالی و نیز اقدامات احتیاطی قطعی برق در برخی مناطق وجود گزارش‌ شده است. همچنین با وجود فصل سرد سال، آتش سوزی گسترده ای در مناطق زلزله زده گزارش نشده است.

همچنین سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه، پس از زلزله در گول‌یاکای دوزجه از منطقه بازدید و اعلام کرد که در حال حاضر تلفات جانی گزارش نشده است. فعالیت‌های امدادی در روستاها ادامه دارد.

وی افزود: بیش از 70 پس‌لرزه رخ داد، آخرین در ساعت 6:50 پس‌لرزه بالای 4.4 ریشتر رخ داد. سویلو گفت: از ساعت 04:08 که این زلزله در ترکیه رخ داد گزارش‌های لحظه‌ای به جناب رئیس جمهورمان دادیم.

وزیر کشور ترکیه، با بیان اینکه با فرماندار و شهردار دوزجه به ارزیابی‌ها ادامه می‌دهند، اذعان داشت: بیش از 30 مجروح وجود دارد، که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است. یک قطعی برق وجود دارد که بخش قابل توجهی از آن قطعی کنترل شده است.

همچنین ببینید

صادرات غلات اوکراین

ترکیه و راهبرد ترانزیت غلات

پس از جنگ اوکراین و افزایش بیم ها در خصوص شیوع قحطی جهانی، ترکیه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.