روبرویی غیر سیاسی ایران و آمریکا در زمین فوتبال

5/5 - (1 امتیاز)

تیم ملی ایران و آمریکا در حالی دیروز ۸ آذرماه ۱۴۰۱ به مصاف هم رفتند که دو کشور طی هفته گذشته در سطح سیاسی دارای چالش و رقابت شدیدی بودند.

نتیجه فوتبال ایران و آمریکا

تیم ملی ایران و آمریکا طی بازی برنامه ریزی شده در جام جهانی به مصاف هم رفتند و نتیجه فوتبال ایران و آمریکا ۱ بر صفر به نفع آمریکا تمام شد. این در حالی است که طی روزهای گذشته و پیش از بازی فضای سیاسی سنگینی در این خصوص حاکم بود و طرفین در تلاش بودند تا از این فضای بازی تحلیل های سیاسی نیز ارائه نمایند.

نتیجه فوتبال ایران و آمریکا

به گونه ای که با آغاز اغتشاشات در ایران طی ماه های گذشته همواره ایالات متحده آمریکا به عنوان یکی از عوامل فرا منطقه ای به دنبال ایجاد فضای تنش آلود و شکل دادن بحران بود.

از طرفی دیگر، برخی از‌ عوامل در تلاش بودند تا حضور تیم ملی ایران در جام جهانی را کاملا سیاسی جلوه داده و حتی به دنبال حذف ایران از رقابت های جام جهانی برآمدند.

با تمام این وجود نتیجه خوب ایران در برابر تیم ولز باعث شد تا شرایط تیمی ایران برای صعود به مرحله بعد بسیار جدی و توام با امیدواری باشد. پیش از آغاز بازی، دو طرف طی مصاحبه های مختلف شرایط این بازی را بسیار حساس و جدی ارزیابی کردند و در کنار این مسائل اخیر باعث شد این بازی از حالت عادی خارج شده و رنگ و بوی سیاسی نیز به خود بگیرد.

ایجاد ارتباط بین رخ داده‌ای اخیر و تلاش تیم ایران برای شکست ایالات متحده آمریکا در زمین بازی از دیگر محورهای بحث در محافل سیاسی دوطرف بود. با تمام این وجود، بازی حرفه ای دو طرف علیرغم‌ تلاش های تیم‌ ملی ایران با شکست و پایان جام جهانی توام گردید و در نهایت نتیجه فوتبال ایران و آمریکا با پیروزی آمریکا همراه بود.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.