افشای جزئیاتی جدید در خصوص عملیات هلاکت سرکرده داعش

5/5 - (2 امتیاز)

پس از گذشت چند روز، رسانه های مختلف اعلام کرده اند ک از طریق منابع محفوظ خود به جزئیاتی جدید دست یافته اند.

هلاکت سرکرده داعش

سخنگوی گروه تروریستی داعش چند روز پیش در یک فایل صوتی بدون هیچ توضیح در خصوص زمان و مکان حادثه، هلاکت سرکرده داعش موسوم به «ابو الحسن الهاشمی القرشی» و انتصاب «ابو الحسین الهاشمی القرشی» به جای او خبر داد. این در حالی است که فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) نیروهای موسوم به ارتش آزاد وابسته به ترکیه را عامل عملیات به هلاکت رساندن سرکرده تروریست‌های داعش اعلام کرد.

هلاکت سرکرده داعش

پس از آنکه سرهنگ جو بوچینو، سخنگوی سنتکام اعلام کرد: ابوالحسن الهاشمی القرشی سرکرده گروه تروریستی داعش اواسط اکتبر در سوریه کشته شده است، رسانه های سوری، ترک و انگلیسی زبان، به برخی جزئیات تازه از عملیات ارتش آزاد سوریه در درعا که منجر به هلاکت سرکرده داعش  شد، دست پیدا کرده اند. طبق این اخبار جدید به احتمال زیاد ارتش آزاد سوریه بدون اینکه از هویت داعشی ها اطلاع داشته باشند، القرشی را کشته‌اند.

عملیات ارتش آزاد سوریه در منطقه جنوبی سوریه یعنی استان درعا منجر به هلاکت سرکرده داعش ( ابوالحسن الهاشمی القرشی )، خلیفه این گروه تروریستی شد. اینکه چرا رهبر داعش به جای شمال، در جنوب سوریه مستقر شده بود، هنوز معمایی ناگشوده و لاینحل باقی مانده است.

 گویا ارتش آزاد سوریه، پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حضور داعشی‌ها در منطقه جاسم در استان درعا، عملیاتی در تاریخ چهاردهم اکتبر سال میلادی جاری شروع کردند. در این عملیات، به سه خانه مختلف متعلق به داعش در جاسم درعا حمله کرده‌‌اند. در طی این حمله سریع، این گروه به مدت دو روز با داعشی‌ها درگیر شده‌اند که در یکی از این خانه‌ها خلیفه داعش نیز حضور داشته است.

طبق ادعای شاهدین میدانی، پس از شروع درگیری و تیراندازی به سوی مواضع داعشی ها با سلاحهای سبک و سنگین، انفجار بزرگی در یکی از خانه ها رخ داد. که احتمالا ناشی از انفجار جلیقه‌های انتحاری خود داعشی ها بوده است. البته معلوم نیست که این انفجار عامدانه بوده است یا خیر. همچنین طبق تصاویر منتشره، در جریان این انفجار بخشی از خانه القرشی، خلیفه داعشی، در آتش سوخته است.

پس از آن بود که ارتش آزاد سوریه در پانزدهم اکتبر طی بیانیه‌ای خبر داد که آن‌ها گروهی از داعشی‌ها را در درعا به هلاکت رسانده‌اند، اما آنها نتوانستند هویت برخی از کشته شدگان داعشی را شناسایی کنند. تنها چیزی که روشن بود این بود که حدود سی داعشی را به هلاکت رسانده‌اند.

بعد از افشای مهم ترین کشته شده عملیات مذکور بود که رسانه های ترکیه از احتمال همکاری اطلاعاتی ترکیه در این عملیات خبر دادند، این عملیات منجر به هلاکت سرکرده داعش (دومین سرکرده داعش) در سال میلادی جاری شد و آینده این گروه تروریستی را در شامات مبهم تر از قبل کرد.

رسانه های دولتی سوریه اعلام کردند که سرکرده گروه تروریستی (داعش) موسوم به «ابو الحسن الهاشمی القرشی» که این گروه چند روز پیش از مرگ او خبر داد، همان «عبدالرحمن العراقی» معروف به «سیف بغداد» است که در جریان عملیات امنیتی ارتش سوریه با حمایت گروه‌های محلی و مدنی علیه داعش در شهر «جاسم» در حومه شمالی درعا در پانزدهم اکتبر سال جاری به هلاکت رسید.

 «ابو الحسن الهاشمی القرشی» تروریست ملقب به «سیف بغداد»، به اصطلاح امیر کل داعش در منطقه جنوب سوریه بود و نه خلیفه کل داعش، که به همراه تمامی اعضای گروهش پس از هدف قرار گرفتن مقر فرماندهی آنها در محله شمالی شهر جاسم در حومه درعا کشته شد و این موضوع هلاکت سرکرده داعش در آن زمان از طریق رسانه‌های سوریه اعلام شد.

 القرشی، تروریست عراقی بود که عملیات داعش را رهبری و بر گسترش نفوذ آن در اردن، عراق و سوریه نظارت می‌کرد. همچنین وی آمر، مفتی و مسئول اصلی طرح ترورهایی بود که در منطقه شمالی استان درعا از طریق شبکه‌ای که فعالیتش مبتنی بر اساس اصل «فتوا» در شهر جاسم در حومه شمالی درعا بود، انجام می‌گرفت. انتظار می رود در جریان هلاکت سرکرده داعش ،رهبری داعش در عراق دچار مشکل بیشتری شود.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.