نگاهی به آخرین رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان

5/5 - (3 امتیاز)

از دیروز نیروهای آذربایجان و ترکیه رزمایش را در چهار استان این کشور آغاز کرده اند، به نظر می رسد این رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان برای موازنه سازی در برابر ایروان و تمرین تاکتیک های دفاعی در مناطق غیرمرزی باشد.

آخرین رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان

طبق بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، ارتش آذربایجان و ترکیه در چارچوب توافق همکاری نظامی، در استان‌های باکو، آستارا، جبرئیل و ایمیشلی رزمایش‌ مشترکی را از روز دوشنبه پنجم دسامبر سال میلادی جاری آغاز کردند.

رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان

در این بیانیه آمده است که طی رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان از تاکتیک‌های نوین جنگی استفاده می‌شود و نیروهای زمینی و هوایی در کنار  یگان‌های ویژه، واحدهای مهندسی، یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای، تمرینات برنامه ریزی شده را انجام می‌دهند.

در این بیانیه تاکید شده است که هدف این رزمایش مشترک ترکیه و آذربایجان ، اطمینان از هماهنگی نیروها در زمان جنگ، بهبود مدیریت، تبادل تجربیات و افزایش سرعت عکس‌العمل نیروها است.

ویدئوهای منتشره از آین رزمایش محدود است و به عملیات پیاده سازی پل متحرک، عبور نیروهای زرهی از آن، قایق های ساحل به ساحل و عملیات نیروهای پیاده عادی و ویژه است.

با توجه به سکوت در قبال هدف و پیام این رزمایش و عدم اعلام از قبل برنامه ریزی شده یا نشده بودن آن، به نظر می رسد هدف از انجام آن ایجاد موازنه در برابر ایروان و تمرین تاکتیک های دفاعی در مناطق غیرمرزی آذربایجان و ایروان باشد.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.