مستقر شدن دو تیپ ارتش عراق در خطوط مرزی مشترک ایران و ترکیه

ثبت امتیاز

 پس از توافقات انجام شده، بالاخره دو تیپ نظامی ارتش عراق، در نوار مرزی این کشور با ایران و ترکیه مستقر شدند و کنترل مرز های عراق را به عهده گرفتند.

کنترل مرز های عراق توسط نیرو های عراقی

 

پس از جلسات متعدد بین دولت مرکزی و عراق و اربیل، بالاخره دو تیپ از مرزبانی این کشور با تجهیزات نظامی کامل به مرزهای عراق با ایران و ترکیه اعزام شدند و از این به بعد، نیروهای مرزبانی در نوار مرزی عراق با ایران و ترکیه حضور و کنترل خواهند داشت.

کنترل مرز های عراق

بر اساس شنیده ها، نیروهای عراقی اکنون به طور عملی و واقعی کنترل مرز های عراق را در دست گرفته اند و نیروهایی از پیشمرگه نیز در کنار آن ها حضور دارند.

گویا بر اساس توافقی که اخیرا میان محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق و نیچروان بارزانی انجام شد کنترل و حاکمیت کامل در دست نیروهای دولت فدرال عراق است و نیروهای پیشمرگه صرفا با آن ها مشارکت دارند. 

البته استقرار نیروهای عراقی تنها در مرزهای منطقه شمالی عراق نیست بلکه استقراری نظامی در سرتاسر نوار مرزی عراق با ایران و ترکیه است.

مسئولان عراقی بارها تاکید کرده اند اجازه نخواهد داد که از خاک این کشور برای تعرض به کشورهای همسایه استفاده شود، اما در عمل چندان موفق نبوده اند، حال باید دید که در ادامه چه پیش خواهد آمد!؟

امید که همچون گروه منافقین، گروه های تروریستی کردی نیز از قلمروی عراق اخراج شوند و منطقه شمالی این کشور مبدل به نقطه چالش برانگیز و کانون بحران نشود.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.