5/5 - (1 امتیاز)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با ولودمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود مجددا گفتگو کرد.

گفتگوی تلفنی اردوغان و زلنسکی

طبق اعلام بخش مطبوعاتی نهاد ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با ولودمیر زلنسکی، همتای اوکراینی گفتگوی تلفنی انجام داد.

گفتگوی تلفنی اردوغان و زلنسکی

در گفتگوی تلفنی اردوغان و زلنسکی ،اردوغان تاکید کرد که به تلاش‌های خود برای تامین کمک‌های بشردوستانه به مردم اوکراین در ماه‌های سخت زمستان پیش رو ادامه خواهند داد.

اردوغان در این مکالمه، ضمن اشاره به تجربه موفق کریدور غلات، عنوان کرد می‌توان تجربه کریدور غلات را برای انتقال سایر محصولات غذایی نیز تکرار کرد. همچنین وی در خصوص یافتن راه‌حلی برای نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا ابراز امیدواری کرد. 

اردوغان با اشاره به طرح صلح پیشنهادی توسط زلنسکی در اجلاس گروه ۲۰، به ارزیابی آغاز گام های اجرائی این طرح توسط ترکیه اذعان کرد. همچنین در این گفتگوی تلفنی اردوغان و زلنسکی ، رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به حضور اوکراینی ها در ترکیه به ملاقات و دلجویی همسرش از ایتام اوکراینی ساکن در ترکیه اشاره کرد.

ترکیه از دیرباز روابط تاریخی با هر دو طرف جنگ اوکراین داشته است و از زمان آغاز جنگ اخیر، نه تنها توانسته همزمان سطح روابط خود با مسکو و کیف را حفظ کند، بلکه شاهد ارتقای روابط آنکارا با این دو همسایه شمالی اش هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.