سفر هیاتی بلندپایه از دومای روسیه به آنکارا

5/5 - (1 امتیاز)

ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای ایالتی مجلس فدرال روسیه و هیئت همراهش در سفری دوروزه به ترکیه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و مصطفی شنتوپ،  رئیس مجلس ترکیه دیدار کرد.

دیدار ولودین و اردوغان

مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه میزبان ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای ایالتی مجلس فدرال روسیه و هیئت پارلمانی همراه وی شد شنتوپ عصر سه شنبه، سیزدهم دسامبر (۲۲ آذر) میزبان ولودین و هیئت همراهش است که برای یک سفر دو روزه در ترکیه به سر می‌برند.

طبق برنامه مدون، ولودین و هئیت همراه چهارشنبه از آرامگاه مصطفی کمال آتاتورک (آنیت کابیر) بازدید و به بنیانگذار جمهوری ترکیه ادای احترام خواهد کرد و در ادامه به مجلس ملی ترکیه رفته و با شنتوپ، دیداری رسمی خواهد داشت.

در دیدار شنتوپ و ولودین، توسعه روابط پارلمان‌های ترکیه و روسیه، روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از پایان دیدارها روسای مجلس دو کشور بیانیه‌ مطبوعاتی مشترک منتشر کردند.

شنتوپ در نشست خبری مشترکی که پس از این دیدارها برگزار شد، با بیان اینکه پروژه‌های زیادی را برای پیشبرد روابط پارلمان‌های ترکیه و روسیه مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند، گفت: روابط دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری در نقطه بسیار خوبی قرار دارد. 

شنتوپ همچنین اظهار داشت: روابط ترکیه و روسیه تنها محدود به روابط دوجانبه نیست. بلکه دارای تأثیر و ماهیتی است که در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و جهانی در خدمت صلح و توسعه بشریت است.

از سوی دیگر، ولودین پیشنهاد داد که اولین جلسه کمیسیون همکاری در سطح عالی را که بین مجلس ملی ترکیه و شورای فدراسیون را که پیش از همه گیری کووید-۱۹ تشکیل شده بود، در مسکو برگزار کنند.

ولودین با اشاره به کنفرانس مبارزه با تروریسم و ​​همکاری‌های بین منطقه ای گفت: منتظر هیات های پارلمانی از کشورهای ایران، پاکستان، چین، سوریه و سایر کشورها در این کنفرانس هستیم. امیدوارم در مورد موضوعاتی که با هم همبستگی داریم به صورت مشترک مورد بحث و بررسی قرار دهیم. در نظر داریم در نیمه اول سال میلادی آتی میزبان این رویداد مهم باشیم.

همچنین‌ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، ویاچسلاو ولودین رئیس دومای ایالتی مجلس فدرال روسیه را به حضور پذیرفت. در این دیدار، مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه نیز در مراسم استقبال در مجتمع ریاست جمهوری حضور داشت.

 

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.