ترکیه اولین موشک مافوق صوت هوا به زمین خود را با موفقیت آزمایش کرد

ثبت امتیاز

نخستین موشک هوا به زمین ترکیه موسوم به «TRG-230-iHA» با موفقیت‌ آزمایش شد. اولین موشک مافوق صوت هوا به زمین ترکیه توانست با دقت قابل قبولی به هدف تعیین شده اصابت کند.

آزمایش موفق اولین موشک هوا به زمین ترکیه

روز جمعه شانزدهم دسامبر (۲۵ آذر) شرکت صنایع دفاعی روکتسان ترکیه اعلام کرد که اولین موشک هوا به زمین ترکیه موسوم به «TRG-230-iHA» با موفقیت آزمایش شد و با سطح دقت قابل قبولی به هدف تعیین شده در فاصله  بیش از یکصد کیلومتری اصابت کرد.

موشک هوا به زمین ترکیه

موشک TRG-230-UAV که برد مؤثری بین ۲۰ کیلومتر تا ۱۵۰ کیلومتر دارد، با دقت دقیق به هدف اصابت کرد. این اولین موشک مافوق صوت بالستیک ترکیه است که از هوا به زمین پرتاب شد.

 شرکت روکتسان در ادامه تاکید کرد: ما همچنان با توانایی‌های مهندسان بومی خود از محدودیت‌های اعمال شده فراتر می‌رویم. پس از جمهوری اسلامی ایران، ورود ترکیه به عنوان‌ دومین قدرت خاورمیانه ای به باشگاه داغ و رقابتی موشک های هایپرسونیک می تواند نوید تغییر سطح توانائی کشورهای خاورمیانه ای و بهبود موازنه در برابر قدرت های غربی‌ها است. 

همچنین این خبر برای یونان هم ناگوار خواهد بود، چرا که نه تنها آتن بلکه حامیان اروپایی اش هم فاقد چنین توانی هستند و این سلاح برتر چه در زمینه اولین ضربه و چه پاسخ به اولین ضربه، دست بالای ترکیه در برابر یونان را هویدا می کند. امری که با موشک های بالستیک بومی ترکیه نیز اثبات شد. 

بر همین اساس، یونان ناچار به ورود به بازی رقابت تسلیحاتی با ترکیه است، امری که به نظر علاوه بر بخش نظامی این کشور اقتصاد متزلزل را نیز به چالش می‌کشد.

پرنده حامل اولین موشک هایپرسونیک ترکیه نیز بومی و بدون سرنشین بود. «بایراکتار آکینجی تیها» که از تاسیسات شرکت بایکار در چورلو برخاست، موشک TRG-230-UAV را از ارتفاع ۲۵ هزار پایی سواحل سینوپ شلیک کرد. این موشک‌ پس از رها شدن از تیها، توانایی شلیک خودکار در هوا و عمل بر روی اهداف مهم با سرعت مافوق صوت را در مدت زمان کوتاهی به دست آورد.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.