5/5 - (2 امتیاز)

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در آستانه سال میادی جدید عنوان داشت به دلیل حل نشدن دلایل ریشه‌ای مهاجرت در جهان، بحران مهاجرت همچنان تداوم خواهد داشت.

بحران مهاجرت به ترکیه

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه،در رابطه با بحران مهاجرت به ترکیه هشدار داد مادامی که علل بنیادین و ریشه‌ای مهاجرت در جهان حل نشود، مشکل مهاجرت همچنان گریبانگیر جامعه بین‌‎المللی و از جمله ترکیه خواهد بود.

بحران مهاجرت به ترکیه

سویلو اعلام کرد که اگر منبع و ریشه مساله مهاجرت حل نشده باقی بماند، این امر همچنان برای جامعه بین‌المللی بحران های تازه و پی در پی ایجاد خواهد کرد.

سویلو در ادامه بررسی بحران مهاجرت به ترکیه بیان کرد برای مهاجرت دلایلی وجود دارد: جنگ‌های داخلی و نیابتی، فقر، فقدان آموزش، بهداشت، غذا و امنیت و… . بر همین اساس نمی توان بحران مهاجرت و پناهجویان را صرفا در درون مرزهای یک کشور واکاوی و حل و فصل کرد.

مع الوصف ترکیه تدابیری را از جمله با ساختن ۱۰۹۰ کیلومتر دیوار در مرزهای این کشور برای تضمین امنیت خود انجام داده است.

طبق آمارهای رسمی، ترکیه میزبان بیش از پنج میلیون مهاجر است و ترکیه به طور مکرر از جامعه بین‌المللی خواسته اقدامات عملی برای حل بحران جهانی مهاجرت انجام دهد. اکنون بیش از یک دهه از ورود اولین گروه از مهاجران سوریه به ترکیه که شامل ۲۵۰ نفر بودند، می‌گذرد؛ کسانی که بعد از فرار از جنگ داخلی به ترکیه زندگی‎‌ نوینی را آغاز کردند.

 اکنون ترکیه بیش از هر کشور دیگری در جهان میزبان مهاجران سوری است و آمار های دقیقی از تعداد پناهجویان افغان و … در ترکیه وجود ندارد. روشن است که مهاجرت امری اجتماعی است و صرف ایجاد یک مانع فیزیکی به نام دی آر مرزی نمی تواند آن را حل کند.

به نطر می رسد دولت اردوغان که در حل بنیادین مشکل مهاجران و تبعات گسترده اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی آن عاجز مانده است، تلاش دارد با اقدامات رسانه‌ای این مشکلات را حل شده جلوه دهد و اقدامات دولت را موثر و قابل قبول معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.