تحویل نخستین محموله از نسل جدید هویتزرهای بومی به ارتش ترکیه

5/5 - (2 امتیاز)

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد نخستین محموله از نسل جدید هویترز های کششی بومی سبک به یگان های توپخانه ارتش ترکیه تحویل داده شد.

نسل جدید هویترز های کششی بومی

بر اساس بیانیه روز دوشنبه ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) وزارت دفاع ترکیه، نخستین محموله از نسل جدید هویترز های کششی سبک بومی به یگان های توپخانه ارتش ترکیه تحویل داده شد.

هویترز های کششی

این نسل از هویتزرهای سبک بوران نام دارد که در  صنایع دفاعی ترکیه طراحی و ساخته شده است. بوران ۱۷۸۰ کیلوگرم وزن دارد و قابلیت انتقال زمینی، هوایی (درون هواپیمای باری و متصل به بالگرد) و استقرار در مناطق و اراضی مختلف جغرافیایی و اقلیمی و مناطق دور از دسترس و صعب العبور را دارد.

زمان عملیاتی سازی و تسلیح وآمادگی برای شلیک بوران به تنها یک دقیقه کاهش یافته است. برد مفید هویتزر بوران ۱۷ کیلومتر بوده و توانایی شلیک ۶ توپ در دقیقه را داراست همچنین سامانه بومی کنترل آتش، شلیک ۳۶۰ درجه‌ای طی تمامی ساعات شبانه روز و امکان استفاده در دمای منفی ۳۲ درجه سانتیگراد تا ۴۴ درجه از دیگر مشخصه های هویتزر جدید ارتش ترکیه است.

بوران دارای کالیبر ۱۰۵ میلیمتر است و توسط شرکت صنایع شیمیایی و ماشین سازی ترکیه (MKE) طراحی و ساخته شده است. همانگونه که از مشخصه های این سلاح جدید بر می آید، بوران متناسب با شرایط ژئومورفولوژیکی و اقلیمی ترکیه و در قالب استانداردها و پروتکل های ناتو طراحی شده است و رونمائی از آن در شرایط حساس  کنونی نمی تواند بی ارتباط با عزم آنکارا برای اثبات برتری فنی و تسلیحاتی ارتش ترکیه  در حوزه کمی و کیفی به یونان و متحدآن اروپایی اش باشد.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.