نشست سه‌ جانبه وزرای دفاع ترکیه ،آذربایجان و گرجستان

5/5 - (2 امتیاز)

امروز چهارشنبه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) نهمین نشست سه‌ جانبه وزرای دفاع ترکیه ،آذربایجان و گرجستان در شهر کایسری ترکیه برگزار می‌شود.

نهمین نشست سه‌ جانبه وزرای دفاع ترکیه ،آذربایجان و گرجستان

ممدوح بویوک کیلیچ، شهردار کایسری طی بیانیه‌ای اعلام کرد که روز چهارشنبه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) نهمین نشست سه‌جانبه وزرای دفاع تركيه،  آذربایجان و گرجستان در این شهر برگزار می‌شود.

نشست سه‌ جانبه وزرای دفاع ترکیه ،آذربایجان و گرجستان

وی تصریح کرد: در این مراسم که به میزبانی خلوصی آکار وزیر دفاع ملی در ارجیس برگزار می‌شود، دیدارهای دوجانبه و سه جانبه بین وزرای دفاع گرجستان و آذربایجان انجام خواهد شد.

آکار در حاشیه این نشست دو روزه با جوانشر بورچولادزه وزیر دفاع گرجستان و ژنرال ذاکر حسن‌اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان دیدارهای دوجانبه و سه‌جانبه انجام خواهد داد.

طبق گمانه زنی ها، قرار است در این نشست موضوعاتی از جمله صلح و ثبات و آینده منطقه مورد بحث و بررسی وزرای دفاع ترکیه٬ جمهوری آذربایجان و گرجستان قرار گیرد.

به نظر می‌رسد افزایش تنش ارمنستان با همسایگان، موجب برگزاری نشست مذکور می‌شود. همچنین با توجه به اینکه در روند انتقال گاز طبیعی از حوزه آسیای مرکزی به آذربایجان و از آنجا به ترکیه، گرجستان اهمیت وافری دارد، صورت دارد در خصوص امنیت خطوط انتقال دهنده انرژی توسط هر سه کشور تمهیداتی اندیشیده شود.

شایان ذکر است هشتمین نشست سه‌ جانبه وزرای دفاع ترکیه ،آذربایجان و گرجستان در ماه اکتبر سال گذشته در شهر تلاوی گرجستان برگزار شده بود.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.