5/5 - (2 امتیاز)

در نشست کمیته اجرایی صنایع دفاعی ترکیه، به منظور تقویت پدافند هوایی کشور تصمیماتی برای تولید انبوه جدید سامانه‌های سپر، حصار و سونگور اتخاذ شد.

کمیته اجرایی صنایع دفاعی ترکیه

در نشستی عالی و به ریاست رجب طیب اردوغان تقویت پدافند هوایی ترکیه مورد بحث قرار گرفت و تصمیماتی برای تولید انبوه جدید سامانه‌های سپر، حصار و سونگور اتخاذ شد. همچنین آخرین وضعیت «کیزیل الما» که اولین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد و موضوع ارائه قابلیت‌های جدید به پهپادها مورد ارزیابی قرار گرفت.

کمیته اجرایی صنایع دفاعی ترکیه

نشست کمیته اجرایی صنایع دفاعی ترکیه که به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور کشور در کاخ ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا برگزار شد. این نشست که حدود دو ساعت به طول انجامید به اتخاذ تصمیماتی برای تولید انبوه سامانه‌های بومی سپر، حصار و سونگور منتهی شد.

بر اساس بیانیه اداره ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه، در این نشست مسائل مربوط به الحاق سیستم‌های جدید به سیستم‌های بومی و متکی بر توان داخلی ترکیه مورد استفاده نیروهای مسلح و یگان‌های امنیتی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در خصوص ۲۳ پروژه دفاعی مختلف تصمیماتی اتخاذ شد.

اردوغان در این نشست تاکید کرد که توسعه و بازیابی انواع فناوری‌های خریداری شده از خارج  در صنایع دفاعی ترکیه یک ضرورت مطلق برای صنعت دفاعی کاملا مستقل است.

در این نشست تصمیم به تولید انبوه مهمات مختلف برای موشک‌های تایفون، آتماجا، TRLG-230، کارا اوک، گوک‌دوغان و بزدوغان و اژدر جنگی آکیا گرفته شد.

از سوی دیگر مقرر شد که پروژه‌های مختلف برای نوسازی جنگنده های اف-16های ترکیه با همکاری شرکت لاکهید مارتین ایالات‌متحده، سامانه‌های جنگ الکترونیک و راداری جدید، سکوهای مختلف هوایی، زمینی و دریایی، سامانه‌های ارتباطی و اطلاعاتی، تجهیزات، شبیه سازی، لجستیک و امنیت سایبری اجرایی شود.

اردوغان در پایان این نشست کمیته اجرایی صنایع دفاعی ترکیه تاکید کرد قاطعیت در روند طراحی، توسعه و تولید سامانه‌ها و فناوری‌های داخلی و ملی بدون در نظر گرفتن همه موانع ادامه خواهد داشت. در قرن ترکیه، پیشرفت بزرگی در صنعت دفاعی ایجاد خواهد شد.

به نظر می‌رسد جنگ اوکراین از یک سو و بسط بی ثباتی در خاورمیانه و تهدیدات نوین در دریای اژه و مدیترانه شرقی ترکیه را به سمت افزایش توان داخلی با اتکا بر توان داخلی سوق می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.