5/5 - (2 امتیاز)

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به اقدام غیردیپلماتیک ایروان و عدم حضور ارمنستان در نشست سه جانبه از قبل برنامه‌ریزی شده توسط روسیه اظهار کرد درصورتی که یکی از طرفین به هر دلیلی از حضور در مذاکرات برنامه‌ریزی شده اجتناب کند مشکلات بیشتر خواهد شد.

عدم حضور ارمنستان در نشست سه جانبه مسکو

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه طی نشست خبری پس از دیدار با جیحون بایرام‌اف، همتای آذربایجانی خود در مسکو تاکید کرد که از برگزاری نشست سه‌جانبه صرف‌نظر نکرده‌اند و حاضرند این نشست را در مسکو برگزار کنند.

عدم حضور ارمنستان در نشست سه جانبه

لاوروف در خصوص موضوع توافقنامه صلح آذربایجان و ارمنستان گفت: طرفین باید تمام تلاش خود را برای نزدیکتر کردن مواضع خود در این زمینه انجام دهند. ما طرفدار برقراری صلح پایدار و عادلانه بین آذربایجان و ارمنستان هستیم.

وی با بیان اینکه ارمنستان برای عدم حضور با آذربایجان در این نشست از مجراهای دیپلماتیک استفاده نکرده است، گفت: درصورتی یکی از طرفین به هر دلیلی از حضور در مذاکرات برنامه‌ریزی شده اجتناب کند مشکلات بیشتر خواهد شد.

وی درباره عدم حضور ارمنستان در نشست سه جانبه مسکو اظهار داشت: از سرویس مطبوعاتی وزارت خارجه مطلع شدیم که ارمنستان از شرکت این نشست خودداری کرده است. متأسفانه ایروان از کانال‌های دیپلماتیک استفاده نکرد این تصمیم طرف ارمنی است. نحوه گزارش ارمنستان به این نشست ابهاماتی را ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.