نوید روز دوشنبه اردوغان: سال آینده گاز دریای سیاه به زنجیره تامین گاز شهری می پیوندد

5/5 - (2 امتیاز)

رجب طیب اردوغان،رئیس جمهور ترکیه در یک سخنرانی انتخاباتی نوید بهره‌برداری ۵۴۰ میلیارد متر مکعب گاز اکتشافی در دریای سیاه برای مصارف خانگی در سه ماهه اول سال میلادی آتی را داد.

بهره برداری از گاز اکتشافی در دریای سیاه

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در برنامه انتخاباتی با عنوان رای اولم به حزب عدالت و توسعه، رای اولم به اردوغان که در دانشگاه آتاترک واقع در استان ارزروم برگزار شد؛ شرکت کرد و  با بیان اینکه هفته آینده با امید و هیجانات جدید به استقبال سال ۲۰۲۳ خواهیم رفت، عنوان کرد این سال، نماد نقاط عطف متعددی در تاریخ ما خواهد بود.

گاز اکتشافی در دریای سیاه

وی همچنین  گفت‌ سال آینده یکصدمین سالگرد تاسیس جمهوری را همه با هم جشن خواهیم گرفت. رئیس جمهور ترکیه همچنین افزود: در سه ماهه اول سال آینده از ۵۴۰ میلیارد متر مکعب گاز اکتشافی در دریای سیاه برای مصارف خانگی بهره‌برداری می‌شود

وی همچنین درباره روند اجرای پروژه‌ها در سال ۲۰۲۳ تاکید کرد: سال آینده ماهواره دیده‌بانی «IMECE» که طراحی و ساخت آن در داخل صورت گرفته و همچنین ماهواره «ترک‌ست A6» به فضا فرستاده خواهند شد. بدین ترتیب تعداد کل ماهواره های موجود در فضا را به ده مورد افزایش خواهیم داد.

رئیس جمهور ترکیه ضمن اذعان به قدرت نظامی کشورش و رشد آن در دوره حکمرانی حزب عدالت و توسعه، تصریح کرد: بزرگترین شناور نیروی دریایی ترکیه با نام «آناتولی» سال آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. خط تولید پهپاد رهگیر «کیزیل الما» نیز آغاز شده و از جنگنده‌های ملی نیز رونمایی به عمل خواهد آمد.

برخی کارشناسان همچنان به استخراج گاز طبیعی از میدان تونای دریای سیاه بدبین بوده و معتقدند این اقدام توجیه فنی و اقتصادی ندارد و صرفا یک اقدام انتخاباتی است.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.