نگاهی به سفر و دیدارهای وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه به مسکو

5/5 - (2 امتیاز)

وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه برای انجام برخی دیدارهای رسمی به پایتخت روسیه سفر کردند و با همتایان روسی و سوری خود دیدار کردند.

سفر وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه به روسیه

روز چهارشنبه ۲۸ دسامبر (هفتم دی) خلوصی آکار، وزیر دفاع و حاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ترکیه به منظور انجام برخی دیدارهای رسمی عازم مسکو، پایتخت فدراسیون روسیه شدند. هواپیمای حامل این دو مقام ارشد نظامی و اطلاعاتی ترکیه روز چهارشنبه فرودگاه اسن بوغا در آنکارا را به مقصد مسکو ترک کرد.

سفر آکار و فیدان به روسیه

در این سفر، وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه در مسکو با وزرای دفاع و روسای سازمان اطلاعات روسیه و سوریه دیدار کردند.

خلوصی آکار وزیر دفاع ملی و حاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ترکیه در مسکو با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه و روسای سازمان اطلاعات دو کشور گردهم آمدند.

در این نشست بحران سوریه، مهاجرین و آوارگان و مبارزه مشترک با کلیه گروه‌های تروریستی در خاک سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس گزارش وزارت دفاع ترکیه، نشست مذکور در فضایی سازنده برگزار شده و بر سر تداوم جلسات سه جانبه به منظور تضمین و حفظ ثبات در سوریه و منطقه موافقت به عمل آمد.

به نظر می‌رسد تلاش‌های حاکان فیدان برای گسترش مذاکرات از مقامات اطلاعاتی ترکیه و سوریه به دیگر مقامات دو کشور موثر بوده و با میانجیگری روسیه، وزرای دفاع ترکیه و سوریه بالاخره توانستند دور یک میز بنشینند. این توافقات میتواند در راستای اهداف انتخاباتی حزب عدالت و توسعه قابل تحلیل باشد. امری که دولت بشار اسد به جد مخالف آن بود و هرگونه مذاکره ترکی-سوری را به بعد از انتخابات آتی ترکیه وا می نهاد.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.