5/5 - (2 امتیاز)

وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه برای انجام برخی دیدارهای رسمی به پایتخت روسیه سفر کردند و با همتایان روسی و سوری خود دیدار کردند.

سفر وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه به روسیه

روز چهارشنبه ۲۸ دسامبر (هفتم دی) خلوصی آکار، وزیر دفاع و حاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ترکیه به منظور انجام برخی دیدارهای رسمی عازم مسکو، پایتخت فدراسیون روسیه شدند. هواپیمای حامل این دو مقام ارشد نظامی و اطلاعاتی ترکیه روز چهارشنبه فرودگاه اسن بوغا در آنکارا را به مقصد مسکو ترک کرد.

سفر آکار و فیدان به روسیه

در این سفر، وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه در مسکو با وزرای دفاع و روسای سازمان اطلاعات روسیه و سوریه دیدار کردند.

خلوصی آکار وزیر دفاع ملی و حاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ترکیه در مسکو با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه و روسای سازمان اطلاعات دو کشور گردهم آمدند.

در این نشست بحران سوریه، مهاجرین و آوارگان و مبارزه مشترک با کلیه گروه‌های تروریستی در خاک سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس گزارش وزارت دفاع ترکیه، نشست مذکور در فضایی سازنده برگزار شده و بر سر تداوم جلسات سه جانبه به منظور تضمین و حفظ ثبات در سوریه و منطقه موافقت به عمل آمد.

به نظر می‌رسد تلاش‌های حاکان فیدان برای گسترش مذاکرات از مقامات اطلاعاتی ترکیه و سوریه به دیگر مقامات دو کشور موثر بوده و با میانجیگری روسیه، وزرای دفاع ترکیه و سوریه بالاخره توانستند دور یک میز بنشینند. این توافقات میتواند در راستای اهداف انتخاباتی حزب عدالت و توسعه قابل تحلیل باشد. امری که دولت بشار اسد به جد مخالف آن بود و هرگونه مذاکره ترکی-سوری را به بعد از انتخابات آتی ترکیه وا می نهاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.