دیدارهای دیپلماتیک مولود چاووش‌اوغلو در برزیل

5/5 - (3 امتیاز)

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، که برای شرکت در مراسم تحلیف لولا داسیلوا ، رئیس جمهور جدید برزیل، در این کشور حضور دارد، با همتایان برزیلی، گواتمالایی و گابنی‌اش در برزیل دیدار کرد.

دیدار های چاووش اوغلو در مراسم تحلیف لولا داسیلوا

وزیر چاووش اوغلو در حساب کاربری خود در توئیتر به اشتراک گذاشت که در چهارچوب سفرش به برزیل برای شرکت در مراسم تحلیف لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا که از اول ژانویه ریاست جمهوری را برعهده می گیرد، با همتایان برزیلی، گواتمالایی و گابنی خود در این کشور دیدار کرد.

مراسم تحلیف لولا داسیلوا

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه در برزیل به طور جداگانه با مائورو ویرا که مجدداً به عنوان وزیر امور خارجه این کشور منصوب شد، ماریو آدولفو بوکارو فلورس وزیر امور خارجه گواتمالا و مایکل موسی آدامو وزیر امور خارجه گابن دیدار کرد.

چاووش‌اوغلو در حساب توئیتر خود تاکید کرد: “ما روابط خود را در زمینه‌های اقتصادی، صنایع دفاعی و فرهنگی با برزیل بهبود خواهیم داد.”

چاووش اوغلو با بیان اینکه اولین دیدار خود را در برزیل با ویرا که مجدداً به عنوان وزیر امور خارجه این کشور منصوب شد، برگزار کرد، اظهار داشت که دومین دیدار خود را با همتای گواتمالایی خود فلورس انجام داده است. وزیر خارجه ترکیه ضمن ابراز اینکه آخرین نشست دوجانبه سال ۲۰۲۲ را با آدامو همتای گابنی خود برگزار کرده است، افزود: ما در مورد صنایع دفاعی و روابط اقتصادی خود و همکاری بین وزارتخانه هایمان بحث کردیم.

به نظر می‌رسد با جدی‌تر شدن احتمال عضویت ترکیه در بریکس، روابط آنکارا با برزیل و حوزه آمریکای جنوبی  متحول شود.

همچنین ببینید

بزرگترین شریک تجاری ترکیه

سفیر جدید ترکیه در دهلی نو: هند بزرگترین شریک تجاری ترکیه در آسیای جنوبی است

فرات سونل، سفیر جدید ترکیه در دهلی نو، در اولین مصاحبه بعد از تصدی سفارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.