افزایش صادرات محصولات کشاورزی ترکیه در سال ۲۰۲۲ به ۳۴.۲ میلیارد دلار

5/5 - (1 امتیاز)

صادرات محصولات کشاورزی ترکیه در سال 2022 میلادی با 15.3 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 34.2 میلیارد دلار رسید.

میزان صادرات محصولات کشاورزی ترکیه

بر اساس داده‌های مجمع صادر کنندگان ترکیه (TİM) در اثر برنامه و تلاش‌های افزایش بازار صادرات محصولات کشاورزی ترکیه با شرکت در نمایشگاه‌ها و سفرهای تجاری، صادرات محصولات کشاورزی ترکیه در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال میلادی قبل ۱۵.۳ درصد افزایش یافته و به ۳۴ میلیارد و ۲۴۶ میلیون دلار رسیده است.

صادرات محصولات کشاورزی ترکیه

صادرات محصولات کشاورزی ترکیه در سال میلادی گذشته میلادی با ۱۵.۳ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۱ رکورد جدیدی در صادرات این بخش کسب کرد.

صادرات محصولات کشاورزی ترکیه

این موفقیت در حالی حاصل شده است که سال ۲۰۲۲ به دلیل افزایش خطرات ژئوپلیتیکی و محدودیت‌های صادرات مواد غذایی به دلیل جنگ روسیه و اوکراین، سال سختی برای صادرات مواد غذایی بود. همچنین شایان توجه است که ترکیه توانسته است علاوه بر بازارهای سنتی اروپا و روسیه، مقاصد جدیدی برای محصولات کشاورزی خود پیدا کند و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود این روند صعودی در سال‌های آینده نیز تداوم داشته باشد.

از سوی دیگر صادرکنندگان مواد غذایی ترکیه با گسترش بازارهای خود با شرکت و برگزاری نمایشگاه‌ها و سفرهای هیئت‌های تجاری موفقیت بزرگی کسب کرده‌اند و این امر به معنای هماهنگی و توفیق بخش خصوصی و دولتی و ارتباط موثر دستگاه دیپلماسی و تجاری ترکیه است.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.