ثبت امتیاز

آردا اولوتاش،سرکنسول ترکیه در شهر مارسی فرانسه، اطلاعاتی در خصوص حمله افراد ناشناس به این مکان دیپلماتیک ترکیه ارائه داد.

حمله به کنسولگری ترکیه

آردا اولوتاش سرکنسول ترکیه در مارسی اعلام کرد: شش فرد نقاب‌دار دیروز پس از پرتاب کوکتل مولوتوف به ساختمان سرکنسول‌گری ترکیه در شهر مارسی پا به فرار گذاشتند. وی گزارشات رسیده در رسانه‌های اجتماعی  در باب یک حمله با کوکتل مولوتوف به سرکنسول‌گری ترکیه در شهر مارسی فرانسه را تأیید کرد.

حمله به کنسولگری ترکیه

سرکنسول ترکیه در مارسی ضمن اشاره به اینکه خوشبختانه در این حادثه کسی مجروح نشده و خسارات مالی نیز ببار نیامده است تاکید کرد: ما ضمن شکایت در حال گفتگو و تماس با مقامات پلیس فرانسه در این زمینه هستیم.

اولوتاش بیان داشت: نیروی پلیس شهر مارسی پس از دریافت این خبر و در خواست کمک کارکنان امنیتی کنسول‌گری به‌سرعت به محل اعزام شده و تحقیقات در این زمینه آغاز گردید. وی افزود: نمی‌دانیم که این حمله از سوی چه کسانی و به چه انگیزه‌ای صورت گرفته است.

شایان ذکر است تحلیلگران این حمله را به عناصر گروه‌های تروریستی پ.ک.ک و ی‌پ‌گ منتسب می‌کنند. از اواخر سال میلادی گذشته این گروه‌های تروریستی کردی در فرانسه ضمن تکرار اعمال ضداجتماعی و مخل امنیت عمومی، موج جدیدی از بحران و بی‌ثباتی را ایجاد کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.