5/5 - (3 امتیاز)

مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه های خبری‌ ترکیه

بررسی اخبار و گزارشات ترکیه

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه های خبری‌ ترکیه در روز سه‌شنبه بیستم دی ماه ۱۴۰۱ (۱۰  ژانویه ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

صاباح/  پیشنهادات زیادی از کشورهای مختلف در رابطه با توگ دریافت می‌کنیم

مصطفی وارانک وزیر صنعت و فناوری از غرفه خودروی برقی ترکیه تاگ که در بزرگترین نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی جهان CES 2023 در آمریکا به نمایش گذاشته شده است، بازدید کرد. وارنک گفت: علاقه زیادی از خاورمیانه و اروپا وجود دارد که می‌گویند چگونه می‌توانیم این وسیله نقلیه را بخریم، چگونه می توانیم فروشنده شویم؟

یئنی‌شفق/  رکورد صادرات از ترکیه به ایالات‌متحده

در حالی که صادرات ترکیه به آمریکا در سال گذشته 14 میلیارد و 362 میلیون دلار بود، ترکیه نسبت به سال گذشته یک میلیارد و 520 میلیون دلار افزایش صادرات به آمریکا را ثبت کرد. آمریکا پس از روسیه دومین کشوری است که ترکیه در سال گذشته بیشترین صادرات را به آن داشته است.

وطن/ تاریخ اولین پرواز هواپیمای جنگی ترکیه به جلو کشیده شد

هواپیمای جنگی ملی زودتر از حد انتظار تکمیل شد. تمل کوتیل، مدیر کل صنایع هوافضای ترکیه، با اعلام اینکه این پرواز برای سال 2025 برنامه ریزی شده بود، اما به جلو کشیده شده است، گفت: هواپیمای جنگی ملی در اواخر سال 2023 پرواز خواهد کرد.

خبرتورک/ اردوغان: صادرات صنایع دفاعی رکوردشکنی کرد

رجب طیب اردوغان با اعلام اینکه صادرات صنایع دفاعی ترکیه در سال گذشته با 4 میلیارد و 400 میلیون دلار رکورد شکست، گفت: امسال هواپیماهای جنگی ملی خود را از آشیانه خارج خواهیم کرد. همچنین آنادولو را که اولین کشتی پهپادهای مسلح جهان خواهد بود، در سال جاری وارد خدمت می‌کنیم.

استار/ “تصمیم میلیارد دلاری غول جهانی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه”

غول تجارت الکترونیک چینی، علی بابا اعلام کرد که قصد دارد بیش از یک میلیارد دلار در ترکیه سرمایه‌گذاری کند. مایکل ایوانز، رئیس جهانی علی بابا، گفت: قدرت تولید بزرگی در ترکیه وجود دارد. از این نظر ترکیه بهترین کشور جهان است.

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز سه‌شنبه دهم ژانویه سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که اخبار مهم امروز در حوزه‌های اقتصادی، تجارت خارجی، دفاعی و صنعتی می‌باشد و از این حیث که عمده اخبار حاکی از توفیق در صادرات و تسریع در اجرای طرح‌های برنامه‌ریزی شده حاکی از در پیش بودن روز خوبی برای ترکیه است.

ترکیه توانسته با مشوق‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی و رایزنی‌های سیاسی در این زمینه از مرز بحران و فروپاشی اقتصادی بگریزد. همچنین نباید از نظر دور داشت که افت نرخ لیر در برابر ارزهای دیگر، با وجود معایب بسیار، موجب کاهش هزینه تولید و تسهیل صادرات خارجی می‌شود.

همچنین رونق صادرات کالاهای صنعتی به مقاصد برتر اروپائی و آمریکایی واجد تحسین و گرته‌برداری است. همچنین به نظر می‌رسد بمباران خبری شهروندان ترک با اخبار خوب، تحت تأثیرفضای انتخاباتی و در راستای جذب آرای خاکستری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.