5/5 - (1 امتیاز)

پهپاد بایراکتار دیها با توانایی برخاست و نشست عمودی تست پرواز در ارتفاع عملیاتی هشت هزار فوتی را با موفقیت به پایان رساند.

پرواز آزمایشی بایراکتار دیها

روز سه‌شنبه  دهم ژانویه (۲۰ دی) شرکت بایکار سازنده هواپیماهای بدون سرنشین تصاویری از پرواز آزمایشی بایراکتار دیها در ارتفاع عملیاتی هشت هزار پایی را در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. با این حساب، پهپاد بایراکتار دیها با توانایی برخاست و نشست عمودی (دیها)  تست پرواز در ارتفاع عملیاتی هشت هزار فوتی را با موفقیت به پایان رساند.

پرواز آزمایشی بایراکتار دیها

این پرنده هوشمند که قرار است طبق برنامه‌ریزی انجام شده در سال ۲۰۲۳ وارد خط تولید انبوه و بهره برداری عملیاتی شود، می‌تواند برخاست خودکار، پرواز خودکار، فرود خودکار و پرواز نیمه خودکار را انجام دهد.

بایراکتار دیها که توانایی مانور فوق العاده سریع، شروع سریع ماموریت در فضاهای تنگ و پرواز بدون باند را نیز دارد، در تحقیقات انجام شده برای عملیات شناسائی و تجسس هوایی و ماموریت‌های مخفی با این ویژگی‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین “بایراکتار دیها” همچنین می‌تواند در اولین ناو پهپادبر جهان که توسط ترکیه ساخته می‌شود و نیز در شناورهای آبی-خاکی بومی آناتولی TCG  مستقر شود.

پس از توفیق بایراکتار تی‌بی ام ۲، آکینجی و کیزیل‌الما، دیها آخرین پرنده تولیدی شرکت بایکار است که در سال‌های اخیر نامش در رسانه‌ها شنیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.