اعلام موضع چاووش‌اوغلو به اقدامات سوئد در نشست مشترک با همتای ایتالیایی

5/5 - (1 امتیاز)

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست خبری مترک با وزیر امور خارجه ایتالیا در واکنش به حوادث جدید و جولان گروه تروریستی پ.ک.ک در سوئد گفت: دولت سوئد در مورد این حادثه مسئولیت دارد و صرفا با محکوم کردن آن نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند.

تامین نیاز ایران در تحریم ها توسط ترکیه

چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با آنتونیو تاجانی وزیر امور خارجه ایتالیا در آنکارا کنفرانس مطبوعاتی مشترکی ترتیب داد.

مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی پیرامون تظاهرات جنجالی هواداران سازمان ترویستی و جدایی‌طلب “پ.ک.ک/ی.پ.گ” در شهر استکهلم سوئد اعلام کرد: دولت سوئد در مورد این حادثه مسئولیت دارد و صرفا با محکوم کردن آن نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کند.

چاووش‌اوغلو

توافق‌نامه سه‌گانه ترکیه، سوئد و فنلاند به‌وضوح آشکار است. ما نه چیز بیشتر و نه چیز کمتری می‌خواهیم. ما خواستار ایفای مسئولیت‌های ناشی از این توافق‌نامه هستیم. فعالیت‌های طرفداران سازمان تروریستی نیز ادامه دارد. سوئد متعهد به ممانعت از این فعالیت‌ها شده ولی این فعالیت‌ها به قوت خود باقی هستند.

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن اشاره به اقدامات تحریک‌آمیز حامیان سازمان تروریستی و جدایی‌طلب “پ.ک.ک/ی.پ.گ” در سوئد گفت: باید با اقدامات نژادپرستانه و نفرت‌برانگیز مبارزه شود. در سوئد قبلا نیز چنین اقداماتی صورت گرفته بود. ولی این‌بار در مرکز شهر و مقابل انظار عمومی صورت گرفت. سوئد در این مورد مسئولیت دارد و صرفا با تقبیح حادثه نمی‌تواند از این مسئولیت شانه خالی کنند.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.