ابراهیم کالین: صلح دائمی در اوکراین تنها با معامله‌ای بزرگ بین مسکو و واشینگتن قابل حصول است

5/5 - (1 امتیاز)

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه گزارش داد، نقطه کلیدی اینجا در تصویر ژئوپلیتیکی بیشتر تجلی می‌یابد به طوریکه روسیه خواهان امضای معامله جدید با غرب و در درجه اول آمریکا است.

ابراهیم کالین

پس از شکست طرح‌های آتش‌بس در زمان عید سال نو و ایام مقدس مسیحیان ارتدوکس، ابراهیم کالین گفت: «ترکیه مایل است برای آتش‌بس‌های محلی و کاهش تنش‌های محلی کوچک فشار بیاورد». ترکیه آماده است تا برای “آتش‌بس محلی” در درگیری بین مسکو و کی‌یف فشار بیاورد. او اذعان کرد در حالی که هیچ یک از طرفین درگیری نمی توانند به پیروزی قاطع در میدان نبرد دست یابند، چشم انداز رسیدن به یک “موافقت صلح فراگیر” بسیار اندک است و اصرار داشت که گام های کوچکتر ممکن است راه را برای صلح هموار کند.

ابراهیم کالین

ابراهیم کالین،سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه، اظهار کرد: اما درگیری در اوکراین تنها با برقراری «معامله بزرگ» بین روسیه و غرب خاتمه خواهد یافت و هر گونه طرحی برای سازش اگر روسیه طرفی در آن نباشد شکست خواهد خورد. وی تأکید کرد هر گونه «توافق بزرگی» بین روسیه و غرب باید متضمن سازش بر سر مسائل ژئوپلیتیک بزرگ بین دو طرف باشد و در صورت عدم توافق جنگ اوکراین برای مدت طولانی ادامه خواهد یافت و هر گونه طرح سازشی در اوکراین در صورتیکه روسیه طرفی در آن نباشد محکوم به شکست خواهد بود.

 طرفین در نهایت تنها با متحمل شدن خسارات هنگفت و به اصطلاح خستگی جنگی بر سر میز مذاکره خواهند نشست.

وی تاکید کرد: هر طرح صلحی که روسیه را در بر نگیرد موفقیت آمیز نیست بلکه شکست خواهد بود. کالین افزود: «اروپا از جنگ خسته خواهد شد و مردم آن خواهند گفت که دیگر نمی‌خواهند از اوکراینی‌ها حمایت کنند». با این حال، با توجه به امتناع کی یف از هرگونه مذاکره با مسکو، مشخص نیست که چگونه چنین آتش بس هایی ممکن است تحقق یابد.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.