گفتگوی تلفنی رؤسای مجلس ترکیه و سوئد درباره اقدام اخیر حامیان پ.ک.ک/ی.پ.گ در استکهلم

5/5 - (1 امتیاز)

مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه، در گفتگوی تلفنی با همتای سوئدی خود ضمن محکوم کردن این اقدام شهروندان سوئد، خواستار شناسایی عاملان اقدام خرابکارانه حامیان پ.ک.ک/ی.پ.گ در استکهلم و انجام اقدامات مقتضی شد.

استکهلم

پس از آنکه حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوئد در ادامه اقدامات تحریک‌آمیز خود علیه ترکیه، با تجمع در مقابل ساختمان تاریخی‌ شهرداری در استکهلم، عروسکی شبیه به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را از تیرک جلوی ساختمان آویزان کرده و تصویر این لحظه را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند، مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه با آندریاس نورلن، رئیس پارلمان سوئد به صورت تلفنی گفتگو کرد.

استکهلم

شنتوپ در این گفتگوی تلفنی ضمن واکنش به تحریکات گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ افزود: این اقدام شنیع، با هدف قرار دادن ترکیه و شخص رئیس‌جمهور اردوغان، ناخرسندی گسترده‌ای را در ترکیه در تمام اقشار جامعه برانگیخت. این اقدام را غیرقابل قبول دانسته و به شدت آن را محکوم می‌کنیم. 

وی خواستار شناسایی عاملان اقدام خرابکارانه حامیان پ.ک.ک/ی.پ.گ در استکهلم و انجام اقدامات مقتضی شد. رئیس مجلس ترکیه تاکید کرد که انتظار دارد هر چه سرقع‌تر عاملان این اقدام شناسایی و اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی انجام شود.

آندریاس نورلن، رئیس پارلمان سوئد از لغو سفرش به آنکارا از سوی شنتوپ ابراز ناراحتی کرد و گفت: وقتی این تصاویر را دیدم ناراحت و حتی منزجر شدم. وی افزود که این گونه اقدامات خشونت آمیز و تهدیدگرایانه علیه سیاستمداران جایی در جوامع دموکراتیک ندارد.

نورلن، با بیان اینکه سوئد به توافق سه جانبه و عزم خود برای انجام تعهدات خود متعهد است، گفت که برای این امر تغییرات قانونی لازم را انجام دادند.

گفتنی است مصطفی شن‌توپ، رئیس مجلس ترکیه در واکنش به اقدام شنیع حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در استکهلم، سفر رسمی آندریاس نورلن رئیس پارلمان سوئد را که قرار بود در هفدهم ژانویه به ترکیه انجام شود، لغو کرد.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.