ثبت امتیاز

مؤسسه یونس امره ترکیه در سال جاری به یک میلیون غیرترک، زبان تُرکی آموزش خواهد داد.

زبان تُرکی

 

شرف آتش، مدیر مؤسسه یونس امره ترکیه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی این موسسه در ده‌ها کشور جهان، گفت در سال جاری برای ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به یک میلیون خارجی و آموزش زبان تُرکی به آنها برنامه‌ریزی کرده‌ایم. این برنامه را در چارچوب دوره‌های آموزشی حضوری و مجازی مراکز یونس امره و همچنین پروژه ارائه زبان تُرکی به عنوان درس انتخابی در مدارس کشورهای مختلف اجرا خواهیم کرد همچنین وی تصریح کرد موسسه یونس امره در سال 2023 به یک میلیون شهروند خارجی دوره‌های آموزش زبان تُرکی ارائه خواهد داد.

زبان تُرکی

اتش گفت در برخی از کشورها براساس توافق‌نامه‌های امضا شده برنامه «تُرکی را انتخاب می‌کنم» را با همکاری مدارس ابتدایی و دبیرستان‌ها آغاز کردیم و بدین ترتیب زبان تُرکی به عنوان درس انتخابی در مدارس این کشورها به دانش آموزان ارائه می‌شود.

آتش با بیان اینکه در سال‌های 2020-2021 به دلیل شیوع جهانی کرونا بیشتر فعالیت‌های آموزشی موسسه یونس امره از طریق فضای مجازی صورت گرفته است، افزود: اما از سال 2022 به ویژه از نیمه دوم سال با کاهش تاثیر کرونا با استقبال گسترده‌ای از سراسر جهان برای برگزاری دوره‌های آموزشی زبان تُرکی مواجه شدیم.

مدیر موسسه یونس امره ترکیه تصریح کرد: این واقعا برای ما خیلی ارزشمند است. درخواست‌های زیادی برای افتتاح مراکز موسسه از طرق رسمی، وزارت خارجه و دیدارهای دوجانبه دریافت کردیم که منحصرا محدود به کشورهای منطقه نیست و بسیاری از این درخواست‌ها از کشورهای آمریکای لاتین و آسیای شرقی بوده است.

شرف آتش در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت از عمر مؤسسه یونس امره تنها یک دهه می‌گذرد اما هم اکنون دارای بیش از هشتاد مرکز در پنج قاره جهان است. در نظر داریم در صدمین سال تاسیس جمهوری در کشور شمار مراکز یونس امره در کشورهای خارجی را به یکصد مرکز افزایش دهیم. 

هم اکنون ۸۵ مرکز فعال در سراسر جهان داریم و طی سال جاری با افتتاح پانزده مرکز دیگر این تعداد را به یکصد مرکز خواهیم رساند. بی‌شک این توفیقات برای ترکیه و همچنین زبان و فرهنگ ترکی بسیار ذی‌قیمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.