بسته خبری ترکیه روز دوشنبه بیست و ششم دی ماه ۱۴۰۱

5/5 - (1 امتیاز)

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه های خبری‌ ترکیه در روز دوشنبه بیستم و ششم دی ماه ۱۴۰۱ (۱۶  ژانویه ۲۰۲۳) را مورد بررسی قرار می دهیم.

بسته خبری

استار/  ترکیه به ۱۱۰ کشور جهان خودرو فروخت

ترکیه سال میلادی گذشته به ۱۱۰ کشور و منطقه مختلف جهان معادل 9 میلیارد و 264 میلیون و 807 هزار دلار خودرو و تجهیزات و قطعات مرتبط با آن صادر کرده است.

بسته خبری

حریت/ پهپادها تاریخچه مبارزه ترکیه با تروریسم را تغییر داد

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه از حساب توییتر خود نوشت: پهپادها موجب تغییر تاریخچه ترکیه در مبارزه با تروریسم گردید. بویژه پهپادهای بایراکتار معجزه‌ای است که موجب تغییر بازیگران شده و کلیه جهان از آن با تحسین و درود یاد می‌کنند.

ینی‌شفق/ آغاز استخراج گاز طبیعی در دریای سیاه توسط شرکت‌های بومی

آغاز استخراج 710 میلیارد متر مکعب ذخایر گاز طبیعی از سوی ترکیه در دریای سیاه شرکت‌های معروف انرژی جهان را وارد عمل ساخته است می‌نویسد: پیشنهادات میلیاردها دلاری شرکت‌های بزرگ جهانی از سوی ترکیه رد شده و این پیام داده شده است که گاز طبیعی‌مان را خود استخراج کرده و خودمان خواهیم فروخت.

صاباح/  کارا اسماعیل‌اوغلو: در جهان در رده چهاردهم هستیم

عادل کارااسماعیل‌اوغلو وزیر ترابری و زیر ساخت ترکیه اعلام کرده است: ظرفیت ناوگان کشتی‌های ترکیه به 41 میلیون تن وزن ناخالص رسیده و بدین‌ترتیب ترکیه چهاردهمین کشور دارای بزرگترین ناوگان کشتی ترابری جهان است.

خبرتورک/  تعداد محصولات خوداکی ثبت‌شده ترکیه در اتحادیه اروپا به صد مورد می‌رسد

مصطفی وارانک وزیر صنایع و تکنولوژی ترکیه ضمن اشاره به اینکه موسسه ثبت اختراع ترکیه برای ثبت ده خوراکی خوشمزه ترکیه به کمیسیون اروپا مراجعه کرده است اعلام کرده است: بدین ‌ترتیب تعداد محصولات ثبت شده جغرافیایی ترکیه در اتحادیه اروپا به صد خواهد رسید.

با نگاهی به مهم‌ترین اخبار و گزارشات ترکیه در روز دوشنبه شانزدهم ژانویه سال ۲۰۲۳ می توان دریافت که اقتصاد و تجارت در صدر اخبار مهم این روز بوده است. بهبود ظرفیت ناوگان ترابری دریائی ترکیه، بهره،گیری از پهپادهای بومی برای مبارزه با تروریسم و توفیقات صنعت خودروسازی و قطعه‌سازان ترکیه هم اخبار مربوط به فنآوری را تشکیل می‌دهد. 

همچنین اخبار پیرامون استخراج منابع گازی دریای سیاه را باید مهم‌ترین خبر روز دانست. ناگفته نماند پس از نشر عمومی داده‌های اقتصادی سال ۲۰۲۲ اکنون دولت ترکیه تلاش دارد سال ۲۰۲۳ را نیز با قدرت آغاز کند و با آمادگی به پیشواز انتخابات پیش رو برود.

همچنین ببینید

بسته خبری ترکیه

بسته خبری ترکیه روز جمعه بیست و سوم دی ماه ۱۴۰۱

در بسته خبری امروز مهم ترین اخبار و گزارشات منتشره در نشریات و پایگاه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.