5/5 - (1 امتیاز)

رهبر حزب جمهوری خلق با سفرای کشورهای اروپایی ملاقات های شخصی انجام داده و در این جلسات برنامه­های حزب متبوع خود را ارائه داده است.

مصطفی کمال قلیچدار

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه فعالیت احزاب گوناگون برای حضور در قدرت افزایش یافته است. اصلی ترین رقیب حزب حاکم را حزب جمهوری خلق به رهبری قلیچدار اوغلی تشکیل داده است و طی برخی از رخدادهای اخیر از جمله امکان برگزاری زود هنگام انتخابات تحرک ائتلاف رقیب عدالت و توسعه متشکل از احزاب جمهوری خلق، حزب خوب، آینده و دموکراتیک افزایش یافته است.

مصطفی کمال قلیچدار

در همین راستا، قلیچدار اوغلی، طی جلساتی با سفرای کشورهای اروپایی به دنبال جلب آرا و ارائه برنامه احزاب مخالفین است. به نظر می رسد که این اقدام رجب طیب اردوغان برای احتمال برگزاری زودهنگام انتخابات باعث شده تا حزب مخالف از کشورهای غربی برای ممانعت از این کار درخواست کنند و از طرفی دیگر، جلب نظر کشورهای اروپایی می تواند اثرات بسیار مهمی برای موفقیت احزاب مخالف در شهرهای بزرگ مانند آنکارا، استانبول و ازمیر داشته باشد.

 احزاب مخالف در تلاش هستند تا ظرفیت های بین المللی رجب طیب اردوغان را کاسته و برای حزب عدالت و توسعه شکست سنگینی را تحمیل کنند. 

روشن است که حزب اسلامگرایی عدالت و توسعه در میان کشورهای غربی از محبوبیت کمی برخوردار بوده و ایالات متحده آمریکا در تلاش است تا دولت عدالت و توسعه را از ساختار سیاسی ترکیه جدا کند یکی از اصلی ترین دلایل این موضوع نیز مربوط به نزدیکی میان ترکیه و روسیه طی جنگ سیاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.