5/5 - (1 امتیاز)

وزارت امور خارجه ترکیه به صدور مجوز توسط مقامات سوئد برای تظاهرات حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک علیه ترکیه واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک

وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به تظاهرات حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک علیه ترکیه در سوئد اعلام کرد: صدور مجوز برای اقدامات تبلیغاتی علیه کشورمان توسط محافل وابسته به پ.ک.ک در مرکز شهر را به شدت محکوم می‌کنیم.

حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک

پس از آنکه راسموس پالودان، رهبر حزب راستگرای افراطی «استرام کورس» (Stram Kurs) دانمارک امروز در مجاورت ساختمان سفارت ترکیه در استکهلم به ساحت قرآن کریم بی‌حرمتی کرد. پالودان این اقدام را تحت تدابیر شدید امنیتی و حمایت پلیس سوئد انجام داد و به هیچ کس اجازه داده نشد به او نزدیک شود. در هماهنگی با این اقدام شنیع، حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در سوئد نیز علیه ترکیه و شخص رجب طیب اردوغان تظاهرات کرده و خواستار لغو توافق سوئد با ترکیه برای الحاق به ناتو شدند.

در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه، این اقدام نقض آشکار توافق سه‌جانبه با سوئد درباره جلوگیری از فعالیت‌های تبلیغاتی گروه‌های تروریستی عنوان شده و آمده است: ابراز پایبندی به تعهدات خود در قبال توافق سه‌جانبه و انجام این تعهدات دو موضوع جداگانه است. بار دیگر تاکید می‌کنیم که از سوئد انتظار داریم به موجب تعهدات خود در قبال توافق سه‌جانبه، به‌ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم اقدامات ملموس و موثری فراتر از حرف انجام دهد.

به نظر می‌رسد گروه تروریستی پ.ک.ک قصد دارد با بهره‌گیری از احساسات ضد اسلامی اهالی اسکاندیناوی و سوار شدن بر موج اسلام‌ستیزی آنها مانعی برای توافق آنها با ترکیه برای پیوستن به ناتو ايجاد کرده و ضمن گریز از خطر دیپورت تروریست‌های ساکن در آنجا در قالب ناتو برای ترکیه چالش ایجاد کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.