جبهه جدید ایران و روسیه در برابر غرب

4/5 - (1 امتیاز)

 امروز سومین جلسه کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه در تهران برگزار شد.

ایران و روسیه

در این جلسه که بین روسای مجلس ایران و روسیه برگزار شد و مهمترین مسائل دوجانبه به خصوص روند تنش های منطقه ای و بین المللی مورد بحث قرار گرفت. مهمترین بحث در این خصوص تحریم های صورت گرفته علیه ایران و روسیه بود.

ایران و روسیه

دو کشور این اقدامات کشورهای غربی را کاملا خصمانه ارزیابی کرده و برای مقابله با آن رایزنی های مشترکی را انجام دادند. طی روزهای گذشته پارلمان اروپا قطعنامه ای را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصویب کرده اند و در کنار آن با آغاز جنگ بین روسیه و اوکراین تنش بین غرب و روسیه به شدت بالا گرفته است.

 این در حالی است که غرب ایران را به کمک های نظامی و دخالت در جنگ دریای سیاه متهم کرده است و در خلال آن تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کرده است. در این زمینه ایران و روسیه در تلاش هستند تا جبهه متحدی را در برابر تهدیدات غرب تشکیل دهند و یکی از مهمترین این مسائل هاب گازی و تجارت انرژی محسوب می شود. 

در انتهای این نشست دو رئیس مجلس نشست مطبوعاتی داشتند که در آن به همکاری و توسعه روابط دوجانبه تاکید داشتند.مقابله با تهدیدات آمریکا و اتحادیه اروپا توسط دو کشور نشان دهنده شکل گیری یک جبهه مشترک در برابر غرب است. 

روشن است که بر اساس مجموعه اقدامات غرب علیه دو کشور، روند مناسبات ایران و روسیه با غرب بیش از پیش خواهد شد و این موضوع نیازمند یک هماهنگی دو جانبه برای رویارویی و مقابله موثر است.

همچنین ببینید

جلسات رسمی در ترکیه

نگاهی به روایت مایک پامپئو از جلسات رسمی در ترکیه

اخیرا مایک پامپئو کتاب خاطرات خود تحت عنوان هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.