رشد ۱۱.۲ درصدی صادرات مبلمان ترکیه

5/5 - (1 امتیاز)

صادرات ترکیه در سال ۲۰۲۲ به ۲۵۴.۲ میلیارد دلار افزایش یافت. در این بین، صنعت مبلمان ترکیه در سال‌های اخیر فعالیت‌های خود را برای تنوع بخشیدن به بازارهای صادراتی سرعت بخشیده و در نتیجه ثباتی که به دست آورده، به رشدی ۱۱.۲ درصدی دست یافته صادراتی ۴.۷ میلیارد دلاری داشته است.

صادرات مبلمان ترکیه

وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به تظاهرات حامیان گروه تروریستی پ.ک.ک علیه ترکیه در سوئد اعلام کرد: صدور مجوز برای اقدامات تبلیغاتی علیه کشورمان توسط محافل وابسته به پ.ک.ک در مرکز شهر را به شدت محکوم می‌کنیم.

صادرات مبلمان ترکیه

در میان مقاصد صادراتی ترکیه، مهم‌ترین کشور، قطر است، بی‌شک میزبانی این کشور از جام جهانی، یکی از علل اصلی این امر بوده است. شرکت‌های قطری در بسیاری از مکان‌ها مانند اقامتگاه‌های جدید، هتل‌ها و رستوران‌هایی که مخصوصاً در طول جام جهانی برای گردشگران ساخته‌اند، استفاده از مبلمان ترکیه را نسبت به رقبای اروپایی و آسیایی ترجیح دادند.

صنعت مبلمان ترکیه در طول سال میلادی گذشته با پیشتازان این صنعت در نمایشگاه‌ها شرکت می‌کرد، با انجام پروژه‌هایی که اثربخشی آن را در بازارهای فعلی افزایش دهد، سهم قابل توجهی در ارقام صادرات به خود اختصاص داده است. صادرات ترکیه در این بخش با ۱۱.۲ درصد افزایش به ۴.۷ میلیارد دلار رسید.

شایان ذکر است بهره‌گیری از مواد اولیه مرغوب، طراحی جذاب و تبلیغات هوشمندانه موجب جهش صنعت مبلمان ترکیه شده است، در این بین شرکت‌های سازنده کاس، انزاهوم، ایستیکبال و زبرانو شناخته‌شده‌ترین و موفق‌ترین سازندگان و صادرکنندگان مبلمان ترکیه هستند.

 

 

 

همچنین ببینید

انتقال ۹۷ میلیارد مترمکعب گاز از طریق خطوط تُرک‌استریم و تاناپ به ترکیه و اروپا

بیش از ۹۷ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی از طریق خطوط لوله تُرک‌استریم و تاناپ تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.