ثبت امتیاز

کالین ضمن اشاره به نقش ایران در مسئله سوریه حضور تهران در مذاکرات با سوریه با میانجیگری روسیه را کمک‌کننده دانست و از آن استقبال کرد.

مذاکرات ترکیه با سوریه

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در حاشیه «اردوگاه آکادمی دیپلمات» هفتمین اردوی موضوعی زمستانی، به سوالات خبرنگاران درباره آخرین تحولات منطقه و جهان پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سوال که «مذاکرات سه جانبه ترکیه، سوریه و روسیه ادامه دارد و نشست جدیدی در دستور کار قرار دارد و بنا به اعلام رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ایران هم می تواند در آن شرکت کند.

مذاکرات ترکیه با سوریه

. آیا مکان و تاریخ جلسه جدید مشخص شده و ایران نیز حضور خواهد داشت»، اظهار داشت: مکان و تاریخ آن هنوز مشخص نیست، اما همانطور که اردوغان نیز اعلام کرد، مشارکت ایران مایه خوشحالی و دلگرمی ترکیه خواهد بود.

ایران نیز بازیگر مهمی در مسئله سوریه است. بنابراین حضور ایران در مذاکرات با سوریه با میانجیگری روسیه کمک‌کننده خواهد بود. زیرا حضور ایران در مذاکراتی که برای از بین بردن تهدیدات تروریستی ترکیه از میدان سوریه، تضمین امنیت مرزها و بازگشت امن، داوطلبانه و باعزت آوارگان سوری به کشورشان، تسهیل‌کننده خواهد بود. از این بابت خوشحالیم. وزرای خارجه ما در حال مذاکره هستند.

تاریخ برگزاری نشست مشترک با ایران و البته سوریه و روسیه ممکن است در ماه فوریه باشد، اما هنوز تاریخ و مکان مشخصی وجود ندارد. اما به احتمال زیاد این دیدار در هفته‌های آینده برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.