5/5 - (1 امتیاز)

یک مرد  طرفدار عقاید راست افراطی در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان به سمت یک خانواده ترکیه‌ای‌تبار شلیک کرده و خانه‌شان را به آتش کشید.

تیراندازی به یک خانواده ترکیه‌ای‌تبار در آلمان

این حادثه در شهر هایلیگنهاوس در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان رخ داد.  این مرد ۳۳ ساله در شهر هلیگنهاس در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان با تفنگ بادی به یک خانواده ترک همسایه تیرانداز کرد و سپس آپارتمان آن خانواده را به آتش کشید. در جریان این تیراندازی که در روز جمعه گذشته رخ داده زن و شوهر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند، اما خوشبختانه به نوزاد این زوج آسیب وارد نشده است. فرد ضارب نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

اگرچه علت دقیق وقایع و انگیزه آن هنوز مشخص نیست، اما این حادثه یادآور تیراندازی سال ۱۹۹۳ در سولینگن، همچنین در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان است. در آن زمان، پنج نفر در یک آتش سوزی با انگیزه راست افراطی به خانه‌ای در سولینگن که در آن خانواده‌های ترکیه‌ای ساکن بودند، کشته شدند. در آن حادثه حداقل ۱۷ نفر زخمی شدند که برخی از آن‌ها برای همیشه آثار این جراحات را دارند.

جامعه ترک‌تبارهای آلمان که از این حادثه شوکه شده است، این اقدام را محکوم و بر لزوم همزیستی مسالمت‌آمیز شهروندان آلمان تأکید کرد. به نظر می‌رسد خیزش عقاید راست افراطی و ظهور نئونازیسم خطری جدی است که به شکل پنهان و آشکار در بطن جامعه آلمانی نضج می‌گیرد و به همین سبب نیازمند مداخله سیاستمداران، جامعه‌شناسان و روانشناسان است، تا با نگاهی آسیب‌شناسانه به درک و تحلیل چنین برساخته‌های ناهنجار اجتماعی بپردازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.