ثبت امتیاز

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در چارچوب سفری رسمی به تالین، پایتخت استونی با رئیس‌جمهور و دیگر مقامات بلندپایه این کشور دیدار کرد.

رئیس جمهور استونی

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که به استونی سفر کرده با آلار کاریس، رئیس جمهور این کشور در تالین دیدار و گفتگو کرد.

چاووش‌اوغلو با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، در این‌باره نوشت: “سلام رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشورمان را به آلار کاریس، رئیس جمهور استونی انتقال دادم. همچنین از وی برای حضور در کنفرانس دیپلماسی آنتالیا دعوت کردم.”

رئیس جمهور استونی

گفتنی است مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در چارچوب سفری رسمی در تالین، پایتخت استونی به سر می‌برد. استونی کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است. این کشور از غرب به دریای بالتیک و از شمال به خلیج فنلاند می‌رسد و مرز شرقی آن با روسیه و مرز جنوبی آن با لتونی مشترک است. جمعیت آن ۱٬۳۲۸٬۹۷۶ نفر و پایتخت آن تالین است. واحد پول این کشور یورو و تنها زبان رسمی این کشور استونیایی است. این زبان برخلاف اکثریت زبان‌های قاره اروپا که از ریشه هندواروپایی هستند جزو زبان‌های خانواده اورالی است.

مهم‌ترین اقلیت قومی این کشور، روس‌تبارها هستند که قریب به یک چهارم جمعیت را شامل می‌شوند. استونی در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست و به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی – ناتو – پذیرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.