5/5 - (1 امتیاز)

دوشنبه شب دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفتگوی تلفنی انجام داد.

زمین لرزه مرگبار ترکیه

امیرعبداللهیان در این گفتگو عنوان کرد: خبر حادثه تلخ زلزله در جنوب ترکیه، اینجانب، دولت و ملت ایران را بسیار متأثر و متالم کرد، این حادثه را خدمت جنابعالی، دولت و مردم عزیز جمهوری ترکیه بویژه خانواده‌های مصیبت دیده تسلیت می‌گوییم. در این شرایط سخت، در کنار ملت و دولت ترکیه هستیم. وزیر امور خارجه کشورمان در پایان برای درگذشتگان رحمت و غفران الهی، برای مجروحان شفای عاجل و برای خانواده‌های مصیبت دیده صبر و بردباری و برای ملت ترکیه سربلندی و بهروزی مسئلت کرد.

زمین‌لرزه مرگبار ترکیه

امیرعبدالهیان ادامه داد: ما علاوه بر مردم عزیز ترکیه، نگران وضعیت ایرانیان و دانشجویان مقیم در مناطق زلزله زده هستیم و از مساعدت شما در کمک به وضعیت آنان سپاسگزاریم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: بر اساس دستورات رئیس جمهوری، سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای همکاری کامل با شما و ارائه کمک‌های لازم آمادگی دارد. در همین راستا امشب (شب گذشته) تیم پزشکی و امدادی هلال احمر ایران برای کمک به نجات آسیب دیدگان وارد ترکیه می‌شود.

وی همچنین بر توجه دولت ترکیه به وضعیت ایرانیان و دانشجویان و همکاری با سفارت ایران در آنکارا و سرکنسولگری ایران در ارزروم برای ارائه هرگونه مساعدت به آنها تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه با تشریح وضعیت زلزله کنونی و خسارات اولیه وارده، بابت آمادگی ایران برای اعزام تیم پزشکی و امدادرسانی هلال احمر تشکر و قدردانی کرد. مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این گفت‌وگو از حمایت و‌ ابراز همدردی رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، دولت و ملت ایران با رئیس جمهور، دولت و ملت ترکیه قدردانی کرد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.